Komentāri

Fiktīvi banku konti, neeksistējoši maksājumi par ģimenes ligzdu un kabeļtelevīziju – tik smalkās niansēs fiktīvo laulību organizatori iedziļinājušies, lai apmānītu Lielbritānijas valsts iestādes.

Nelegālo laulību shēmās iesaistās arī Latvijas daiļavas, kurām tiek apsolīta branga naudas summa, bet beigās avantūra beidzas pie sasistas siles. Rīgā viesojās Īrijas policijas detektīvs, kurš niansēs izklāstīja laulību organizatoru trikus.

Šie jaunlaulātie, kas nododas karstasinīgam skūpstam, ir pazīstami tikai pāris stundas. Visi laulības ceremonijas liecinieki ir uzpirkti. Tomēr britu ierēdņiem nav pamata neticēt jaunajai ģimenei. Policijas filmētajos kadros redzama arī kundze ar blondu parūku – viņa organizējusi vismaz 10 viltus laulības, un beigu beigās arestēta.

Fiktīvo laulību sērga visvairāk izplatījušies tieši britu salās – Anglijā katru gadu tiek noslēgtas vismaz 10 000 laulības. Īru policijas detektīvs Stīvens, kurš ieradies uz starptautisku konferenci Rīgā, cilvēktirgoņu shēmas risina jau gadiem. Scenārijs teju vienmēr identisks. Pakistānas, Bangladešas, un citu trešo valstu pilsoņi, par šo avantūru – brīvbiļeti uz Eiropu –  maksā aptuveni 20 000 eiro.

Naudu saziedo radi, ģimenes, cerībā, ka nokļūstot pārtikušajā Eiropā, jaunie vīrieši spēka gados to atpelnīs. Noziedznieki piegādā viltus līgavas no Austrumeiropas, un sagatavo pāri pirms fiktīvo laulību ceremonijas.

Noziedznieki shēmotājus rūpīgi apmāca. Un arī fiktīvās laulības turpmākajos gados tiek gādāts viss, lai savienība šķistu īsta.

Īrijā atrodas arī Latvijas puses policijas sakaru virsnieki, kas palīdz risināt viltus līgavu deportēšanas jautājumus. 

Skaidrojošie pasākumi bijuši gana daudz. Reklāmu kampaņās tērēti iespaidīgi līdzekļi, tomēr tajā sabiedrības slānī, kur šī problēma ir aktuālākā, vēstījums palicis nesadzirdēts, vai arī pazudis noziedznieku solījumu ēnā.

Lasi vēl