Interesanti fakti par Gaismas pili

Komentāri

Iepriekš LNT skatītājiem un portāla SKATIES apmeklētājiem bija iespēja ielūkoties Gaismas pils iekšienē un baidīt panorāmu, kas paveras no ēkas augšējā stāva. Šodien esam apkopojuši dažus mazāk zināmus, bet intersantus faktus par jauno Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēku.

  • Gaismas pils ir veidota piramīdas formā un katrs nākamais stāvs platības ziņā ir mazāks par iepriekšējo. Ēka tikusi plānota tā, lai visvairāk apmeklētākās nodaļas atrastos zemākos stāvos.
  • Kopumā Gaismas pilī būs tūkstoš lasītāju vietu, savukārt vienā dienā būs iespējams apkalpot trīs tūkstošus lasītāju.
  • Ēkas garums ir 170 metri, bet augstums – 68 metri.
  • Gaismas pilij ir 13 stāvi.
  • Gaismas pils radīšana ilga aptuveni 25 gadus, jo projekts tika aizsākts jau 1989. gadā. Ēkas būvniecības darbi tika sākti 2008. gada jūnijā.
  • Gaismas pils būvizmaksas 2014. gada sākumā pieaugušas līdz 256,1 miljonam eiro.
  • Jaunā ēkā pārvests Dainu skapis – viena no lielākajām Latvijas kultūras mantojuma vērtībām. Skapis apdrošināts par vienu miljonu eiro.
Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl