Expo lietā ierosināta disciplinārlieta pret sešām EM amatpersonām, trīs no tām atstādinātas

Komentāri
Expo lietā ierosināta disciplinārlieta pret sešām EM amatpersonām, trīs no tām atstādinātas
FOTO: LETA

Latvijas dalības Expo Milano 2015 projekta organizēšanā pieļauti būtiski pārkāpumi, secināts Ekonomikas ministrijā (EM) sāktajā dienesta pārbaudē. Pārbaudes rezultātā ierosināta disciplinārlieta pret sešām EM amatpersonām, trīs no tām atstādinātas.

Dienesta pārbaudes komisija konstatējusi, ka projektam par Latvijas dalību starptautiskajā izstādē Expo Milano 2015 nav nodrošināta atbilstoša un efektīva vadība un nav pietiekami vērtēti Latvijas dalības izstādē Expo Milano 2015 iespējamie organizācijas modeļi un to riski, kā arī ir konstatēti būtiski trūkumi projektam piešķirtā finansējuma izlietojuma kontrolē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Komisija konstatējusi arī citus pārkāpumus, tostarp termiņu neievērošanu projekta sākuma fāzē, neatbilstoši veiktus iepirkumus, noslēgtus nekvalitatīvus līgumus un neatbilstošu to izpildes uzraudzību, paziņojumā medijiem informē EM.

Iepriekšminētās darbības nav ļāvušas projektu īstenot sākotnēji paredzēto budžeta izmaksu apjomā, termiņos un kvalitātē, secinājusi komisija.

Balstoties uz komisijas ieteikumiem un pamatojoties uz Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likumā noteikto par amata pienākumu nepamatotu nepildīšanu, novēlotu, nolaidīgu un nekvalitatīvu pildīšanu, ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) ir pieņēmusi lēmumu par disciplinārlietu ierosināšanu pret sešām EM amatpersonām, tai skaitā uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku no amata pienākumu pildīšanas tiek atstādinātas trīs EM amatpersonas.

Dienesta pārbaudes komisijas detalizēts ziņojums tiks nosūtīts izvērtēšanai tiesībsargājošajām iestādēm.

Dienesta pārbaude EM tika sākta, lai noskaidrotu un izvērtētu faktus par izstādes Expo Milano 2015 organizāciju un tās rezultātā notikušo būvniecības un citu izmaksu sadārdzinājumu, salīdzinot ar sākotnēji paredzēto budžeta izmaksu apjomu, kā arī noskaidrotu šī projekta neveiksmīgās īstenošanas cēloņus.

Jau ziņots, ka Latvija šogad nepiedalīsies starptautiskajā izstādē World Expo 2015, kas šogad norisināsies Itālijas pilsētā Milānā.

Lasi vēl