Komentāri
Expo 2015 projekta izpildītāji noraida pārmetumus par 800 tūkstošu izšķērdēšanu
FOTO: LETA

Ekonomikas ministrija vēlas, lai komandītsabiedrība Expo 2015, kam bija uzticēts organizēt Latvijas dalību starptautiskajā izstādē Milānā, nu valstij atmaksātu 800 tūkstošus eiro. Pēc ministres Danas Reiznieces-Ozolas teiktā, apmēram tik liela naudas summa vienkārši izšķērdēta – par daudziem projekta darbiem samaksāts vairākkārt, tāpat virkne izmaksu bijušas pamatīgi uzpūstas. Savukārt projekta izpildītāji šos pārmetumus noraida, sakot, ka katrs iztērētais cents bijis pamatots, un to ir gatavi pierādīt, ja vajadzēs – arī tiesas ceļā.   

Pēc tam, kad janvārī jaunā ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola norāva stopkrānu Latvijas dalībai starptautiskajā izstādē World Expo 2015, speciāli izveidota komisija sāka vērtēt projektā ieguldītās naudas izlietojumu. Ministrija konstatējusi, ka projekta izpildītāji – komandītsabiedrība Expo 2015 – nelietderīgi iztērējuši gandrīz 800 tūkstošus eiro un nu vēlas, lai šī nauda tiktu valstij atmaksāta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Secināts, ka arī samaksāts par darbu, kas nemaz nav veikts. Tāpat liela daļai izmaksu bijušas uzpūstas cenas, piemēram, mājaslapas izveide par vairākiem desmitiem tūkstošiem eiro.

Tikmēr šā vērienīgā projekta vadītājs Ģirts Majors pārmetumus noraida. Viņaprāt, ministrija par katru cenu grib atrast vainīgos, lai pamatotu, kādēļ Latvijas dalība izstādē tika apturēta. Turklāt Expo 2015 vienmēr bijuši gatavi par katru pozīciju sniegt detalizētu izklāstu, taču Ekonomikas ministrija to nemaz neesot prasījusi.

Ekonomikas ministrija informāciju jau nodevusi prokuratūrai un policijai. Tāpat turpinās disciplinārlietas pret vairākiem ierēdņiem, kuri bijuši atbildīgi par šo projekta izpildi no valsts puses.

Tikmēr jau pagājušajā nedēļā tiesā ierosināta pirmā lieta, ar ko komandītsabiedrība Expo 2015 vēršas pret ekonomikas ministriju par līgumsaistību nepildīšanu. Ministrija neesot samaksājusi par paveiktajiem darbiem 185 tūkstošu eiro apmērā, kas veikti līdz līguma laušanas brīdim – 11. martam.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl