“Exit poll” dati: četras “latviskās partijas” Rīgā kopā savākušas vairāk balsis nekā Ušakova un Amerika saraksts

39 komentāri
“Exit poll” dati: četras “latviskās partijas” Rīgā kopā savākušas vairāk balsis nekā Ušakova un Amerika saraksts
Foto: F64

Aptaujas pie vēlēšanu iecirkņiem liecina, ka Rīgas domē iekļuvušas piecas partijas. Tas ir būtisks pieaugums pretstatā līdzšinējam sasaukumam, kurā bija pārstāvēti vien trīs politiskie spēki.

Kā prognozēts, visvairāk cilvēki balsojuši par pašreizējo varas tandēmu – “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” sarakstu. Par to savas balsis atdevuši 42,9 % vēlētāju.

Taču interesanti pavērot spēku samēru nacionālo partiju spārnā. Ārkārtīgi augsts rezultāts ir Mārtiņa Bondara vadītajam Latvijas Reģionu apvienības un Latvijas attīstībai sarakstam. Par to nobalsojuši 17,01% vēlētāju. Viņam ar 13,57 % seko absolūtie jaunpienācēji, kas par savu galveno uzdevumu izvirzījuši korupcijas apkarošanu, – Juta Strīķe un viņas pārstāvētā Jaunā konservatīvā partija.

Foto: pašvaldību vēlēšanas Latvijā

Labāks sniegums nekā cerēts izrādījies “Vienotībai” un tās mazpieredzējušajam mēra kandidātam Vilnim Ķirsim. Aptaujas liecina, ka viņi varētu būt ieguvuši 9.57 % vēlētāju atbalstu. Nacionālā apvienība ar 8,26 %, kas pats par sevi nav slikts rādītājs, bet šim politiskajam spēkam nozīmē sāpīgu kritienu. Vēlēšanās pirms četriem gadiem tieši Baibas Brokas vadītais saraksts ieguva otro lielāko mandātu skaitu un kļuva par lielāko domes opozīciju.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienības saraksts atkal palicis aiz svītras. Pirms četriem gadiem politiskais spēks startēja divos atsevišķos sarakstos, un neviens domē neiekļuva. Šoreiz arī apvienojoties nav pārvarēta 5% barjera.

Daugavpilī visvairāk savākusi Latgales partija – 29,88 %, “Mūsu partija” – 27,29 %, “Saskaņa” – 23,76 %.

Ventspilī Latvijai un Ventspilij – 60,0 %, NA/Vienotība/LRA – 23,45%, “Saskaņa” 5,64%.

Rēzeknē “Saskaņa” 54,02 %, Latgales partija / NA / “Vienotība” 14,06%, ZZS 9,24% Vienota Rēzekne 5,82 %, Vienoti Latvijai 5,42 %.

Jūrmalā ZZS –  36,66 %, “Tev, Jūrmalai” / LKP 19,77 %, NA VL-TB/LNNK – 15,16 %, “Saskaņa” 13,44%.

Jelgavā visvairāk ZZS – 45,45%, bet Valmierā 56, 12% Valmierai un Vidzemei.

39 komentāri