Evakuētie iedzīvotāji drūzmējas pie iegruvušās ēkas, bet Burovs sola pats iznest mājā palikušos kaķus

2 komentāri
Evakuētie iedzīvotāji drūzmējas pie iegruvušās ēkas, bet Burovs sola pats iznest mājā palikušos kaķus
MONTA JAKOVELA, TV3 ZIŅAS

Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR) šodien, 14. oktobrī, Lāčplēša ielā 123B, sasauca visu pašvaldības atbildīgo dienestu sanāksmi, lai apspriestu situāciju ar Lāčplēša ielas četrstāvu māju, kurai sestdienas vakarā iebruka ceturtā stāva griesti.

Sanāksmē pie iegruvušās ēkas piedalās būvvaldes, Sociālā dienesta un citu pašvaldības iestāžu pārstāvji. Tāpat uz sanāksmi ieradies nama īpašnieku pārstāvis.

Pie ēkas drūzmējas vakar no ēkas evakuētie iemītnieki, kuri sūdzas, ka netiek pēc savām mantām, zālēm, apģērba. Piecas dienas viņiem ir nodrošināta pajumte vienā sociālajā mājā. Mājā dzīvojošā pensionāre Lidija stāsta, ka bija jau gaidījusi, ka kaut kad iebruks, jo bijušas milzīgas plaisas. Mājas augšā kāds esot pārbūvējis durvis, iedzīvotāji min, ka tas varbūt bijis iemesls.

Burovs kopā ar būvinženieriem dodas iekšā mājā, lai apskatītu bojājumus. Vairākos dzīvokļos esot palikuši kaķi, kurus tagad Rīgas mērs sola iznest ārā, cerot, ka dzīvokļu durvis nebūs aizslēgtas un tas būs iespējams. Vēlāk pie ēkas gan ieradās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki, ar kuriem kopā cilvēki pa vienam tiks ielaisti savos dzīvokļos, lai paņemtu savas mantas un kaķus.

Ēku pagaidām no ārpuses apsekojis arī Rīgas domes Īpašuma departamenta galvenais būvinženieris.

Jau ziņots, ka sestdienas vakarā kādai četrstāvu dzīvojamajai mājai Rīgā, Lāčplēša ielā, iebrukuši ceturtā stāva griesti apmēram 30 kvadrātmetru platībā, tāpēc no ēkas evakuēti visi cilvēki, kuri namā varēs atgriezties vien pēc detalizētas tā apsekošanas.

Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns informēja, ka ēkai ir iebrucis starpstāvu pārsegums starp ceturto stāvu un bēniņiem. Iebrukums noticis virs telpām, kas nav guļamistabas vai dzīvojamās istabas.

Notikuma vietu sadarbībā ar policiju un ugunsdzēsējiem glābējiem apsekojis būvvaldes pārstāvis, pēc kā nolemts apturēt ēkas ekspluatāciju un norobežot to. Visi mājas iedzīvotāji ir evakuēti.

Tagad nama īpašniekiem ir uzdots veikt tā tehnisko apsekošanu, lai saprastu, kādā tehniskā stāvoklī ir visa ēka. Tas nozīmē, ka īpašniekiem pie neatkarīga sertificēta eksperta ir jāpasūta detalizēts ēkas tehniskais apsekojums un pēc tam tas jāiesniedz būvvaldei, kura pieņems lēmumu par nama turpmāku ekspluatāciju, skaidroja Butāns.

Deviņus nama iedzīvotājus pašvaldība uz laiku izmitinājusi hostelī, pārējie no šāda piedāvājuma atteikušies.

2 komentāri