“Estrāde ir kā tāds instruments, kurš skan tad, ja viņu iemācās spēlēt.” Turpinās Mežaparka estrādes pārbūvi

0 Komentāru
“Estrāde ir kā tāds instruments, kurš skan tad, ja viņu iemācās spēlēt.” Turpinās Mežaparka estrādes pārbūvi
Foto: Dmitrijs Suļžics/f64

Šīs vasaras centrālo kultūras notikumu vietā – Mežaparka estrādē – stafeti no dziedātājiem un mūziķiem atkal pārņēmuši būvnieki, kam nākamo gadu laikā šeit būs jāīsteno arhitektu sapnis par Sidraba birzi.

Viens no projekta autoriem ir Austris Mailītis, kurš ir arī viens no Latvijas un pat Eiropas izcilākajiem arhitektiem.

Vēl paralēli arhitektūras studijām jau 2010. gadā kopīgi ar “Aerodium” tapa slavenais Latvijas paviljona arhitektoniskais risinājums vispasaules izstādē EXPO Šanhajā. Tur arī tika saņemts piedāvājums ko līdzīgu izveidot Ķīnā, Šaoļiņā, dzenbudisma un kungfu cīņas mākslas rašanās vietā. Tas kļuva par Austra diplomdarbu.

Jāpiebilst, ka “Šaoliņas lidojošo mūku teātris” 2017. gadā saņēma Latvijas Arhitektūras Lielo gada balvu. Bet Austris Mailītis šogad iekļauts prestižajā daudzsološāko jauno talantu “Europe 40 under 40” sarakstā.

Savukārt šobrīd tiek strādāt pie Mežaparka otrās kārtas būvniecības, ko paredzēts uzsākt septembrī. Mežaparka estrāde tiek dēvēta par Sidraba birzi. Cits grandiozais un Latvijai valstiski nozīmīgais Austra projekts. Ar krīzes pārtraukumiem projektam aprit 10 gadi.

Arhitekta komanda apmeklēja gan Dziesmu svētkus, gan vērienīgo ”Prāta vētras” koncertu, lai klātienē novērotu, kā 60 000 cilvēku lieto šo būvi.

0 Komentāru