Esplanādē pirms Jāņiem uzstādīs neparastu templi

1 komentārs

Lai pievērstu uzmanību klimata pārmaiņām, Esplanādē īsi pirms Jāņiem tiks atklāts neparasts Globālās sasilšanas templis, stāsta TV3 raidījums ”900 sekundes”.

Šī pilsētvides mākslas objekta autors ir tēlnieks Aigars Bikše, kur šobrīd Jaunpils novadā strādā pie tā veidošanas.

Sašūpot var ne tikai cilvēka mierīgo ikdienu, bet arī visas planētas dzīvi, saka tēlnieks Aigars Bikše un to demonstrē. Ja tempļa vietā iedomājas mūsu planētu, tad šūpināšana var sākties diezgan strauji.

Templī iestrādātā šūpoļu konstrukcija uztverama kā metafora līdzsvara meklēšanai starp cilvēces dažādajām interesēm, mudinot aizdomāties par to, kā jūtamies tad, kad sašūpots par daudz?

Šāds smalks mākslas objekts tapis pusotra mēneša laikā. Pie tā veidošanas strādāja vesela komanda.

Galdnieks Mareks Bikše šobrīd no koka veido pēdējās tempļa detaļas. Viena no tām ir jumis.

Mareks ir aizkadra cilvēks un intervijas nesniedz. Runasvīrs ir Mareka brālēns un tempļa idejas autors – Aigars. Pavisam drīz cilvēki tiks nostādīti izvēles priekšā, viņš saka: ”Tie strīdi būs, ko izvēlēties starp komfortu, pierasto dzīvi un savas ērtības upurēšanās par dabas aizsardzības jautājumiem. Tas ir jautājums par nestabilitāti, ka vienā brīdī tu vairs neesi tas, ko pieradis uztvert par esošo, kas vairs nav tāds.”

Nākamās nedēļas sākumā templis aizceļos uz galvaspilsētu un otrdien, 22. jūnijā, tiks atklāts Esplanādē.

Mūsdienīgo tehnoloģiju aizrautajam cilvēkam būs iespēja mirkli pasēdēt instalācijā un pretēji ikdienas sasteigtajam ritmam nodoties pārdomām par to, kas ir klimata pārmaiņas un kā tās ietekmē mūsu dzīvi.
1 komentārs