Esplanādē notiks ”Ugunsceļš”

Komentāri
Esplanādē notiks ”Ugunsceļš”
FOTO: LETA

Ikgadējais svecīšu Ugunsceļš šogad, 23.augustā, plkst.19:00 norisināsies Esplanādē.  Pasākuma rīkotāji Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – ” Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”  aicina atcerēties gan Latvijas uzvaru pirms 25 gadiem, gan arī atbalstīt ukraiņu tautas cīņu.

1939.gada 23.augustā Padomju Savienības un Vācijas ārlietu ministri – Vjačeslavs Molotovs un Joahims fon Ribentrops – parakstīja līgumu, kas ietekmēja Eiropas un visas pasaules likteni. Šis pakts un tā slepenie papildprotokoli noteica Padomju Savienības un Vācijas ietekmes sfēras un noveda pie Otrā pasaules kara sākšanās, kā arī pie triju Baltijas valstu – Igaunijas, Latvijas un Lietuvas – okupācijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

1989. gada 23. augusts. 2 miljoni cilvēku sadodas rokās, lai izveidotu 600 km garu dzīvo ķēdi, no Tompeas pils pakājes Tallinā līdz Ģedimina torņa pakājei Viļņā. Šī demonstrācija tika sarīkota, lai atgādinātu pasaulei par Baltijas valstu zaudēto brīvību un apņēmību to atgūt.

2009. gada 30. jūlijā tika apstiprināta akcijas Baltijas ceļš iekļaušana UNESCO “Pasaules atmiņa” dokumentālā mantojuma sarakstā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl