1 komentārs

Latvijā izārstējušies jau vairāki desmiti ukraiņu karavīru, kuri cietuši militārajā konfliktā Ukrainas austrumos. Viņiem palīdzību sniedz labdarības fonds un valsts, taču līdzekļu tam trūkst.

Eduardu Maļevaniju kaujas laikā ievainojis snaipera šāviens. Viņš ir pateicīgs Latvijas ārstiem, kas ļāvuši daļēji atgūt redzi un arī veikuši acs protezēšanu.

Savukārt Vitālijs Polodijs guvis smagu kājas trauma Donbasā. Ukrainā uz vietas veiktā operācija ļāva glābt viņam dzīvību, bet kājas kustības funkciju izdevies atjaunot tikai pēc operācijas Latvijā.

“Ukrainā man pateica, ka viss ir kārtībā, bet dakterim Kapickim Latvijā vēl nācās pastrādāt, lai to izlabotu. Esmu viņam par to pateicīgs – pēc operācijas uzlabojumi bija jūtami uzreiz,” viņš saka.

Foto

Tie ir tikai divi no karadarbībā cietušajiem, kuriem atbalsts sniegts šeit Latvijā. Mikroķirurgs Mārtiņš Kapickis atzīst, ka padarīts skrupulozs darbs, taču savu kolēģu paveikto darbu Ukrainā nekritizē – kara lauka apstākļos arī prioritātes ir citas.

“Protams, šeit cilvēkiem ir iespējams mūsdienīgāk veikt operācijas, bet, ja es strādātu kara zonā – tad es arī rīkotos pēc protokoliem, mēģinātu palīdzēt cilvēkiem un nedomāt kustēsies vai nekustēsies ekstremitātes,” teic ķirurgs Kapickis.

Ārsti atzīst, ka lielākai daļai cietušo ir nepieciešama protezēšana un mikroķirurgu palīdzība. Ārstēšanos Latvijā ukraiņu karavīriem organizē Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonds. Rinda joprojām ir gara, un līdzekļu diemžēl trūkst. Ar ziedot.lv palīdzību šogad piesaistīti tikai aptuveni 390 eiro, tāpēc fonds būtu pateicīgs par jebkāda veida atbalstu un dāsnākiem ziedojumiem.

Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonda pārstāvji norāda, ka kopumā ar valsts atbalstu Latvijas klīnikās palīdzība jau sniegta vairāk nekā 30 cilvēkiem. Vēl apmēram 100 Ukrainas karavīriem Latvijas ķirurgi snieguši konsultācijas un veikuši operācijas Ukrainā.

Video

TOP komentāri

 • Jana Streleca
  0 0 0

  Jana Streleca

  dies par interesi par mūsu Fonda darbību un Ukrainas karavīru ārstēšanu!
  Diemžēl, nevaru piekrist sižetā/rakstā izskanējušajai informācijai: "Vēl apmēram 100 Ukrainas karavīriem Latvijas ķirurgi snieguši konsultācijas un veikuši operācijas Ukrainā". Manis teiktais - sadarbībā ar mūsu Fondu 2015.gada janvārī Kijevā Latvijas okulārists Valdis Valters konsultēja 66 pacientus, ievietoja 27 pastāvīgās un 6 pagaidus protēzes. Okulārists nav ārsts un acu protezēšana nav operācija. Būšu pateicīga par labojumu.

  Ar cieņu,
  Dr.Jana Streļeca
  Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonda valdes priekšsēde

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl