“Esmu lepns par man uzticēto godu”; jaunais Latvijas futbola izlases treneris paraksta līgumu

Pievienot komentāru
“Esmu lepns par man uzticēto godu”; jaunais Latvijas futbola izlases treneris paraksta līgumu
FOTO: Jānis Eglītis

Miksu Pātelainens no Somijas šodien, 24. maijā, oficiāli paraksta līgumu ar Latvijas Futbola federāciju un kļūst par galveno izlases treneri.

Ar 51 gadu veco Pātelainenu noslēgta vienošanās līdz gaidāmā UEFA Nāciju līgas turnīra beigām. Ja Latvijas izlase savā apakšgrupā iegūs pirmo vietu, līgums tiks automātiski pagarināts līdz 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra beigām, ja ne puses vēlreiz sēdīšoties pie galda.

Pātelainens akcentēja, ka ir ļoti lepns par viņam uzticēto godu vadīt izlasi un ar nepacietību gaida, kad varēs uzsākt darbu.

Latvijas futbola izlases galvenais treneris Miksu Pātelainens no Somijas par saviem palīgiem ir izraudzījies skotu Gordonu Jangu, kā arī pašmāju speciālistu Mareku Zuntneru un bijušo valstsvienības vārtsargu Aleksandru Koliņko, turklāt komandas kandidātu sarakstā atgriezies iepriekš ilgu laiku neiekļautais Artūrs Karašausks.

“Priecājos un esmu lepns būt šeit, pieņemot iespēju strādāt Latvijas futbola izlasē. Primārais darbs būs ar nacionālo izlasi, un vēlos uzsākt darbu arī ar jaunatnes valstsvienību treneriem. Vēlēšos uzlabot Latvijas futbolu kopumā. Svarīgs darbs būs runāt ar vietējo klubu treneriem, lai palīdzētu viens otram. Vienmēr esmu bijis atvērts medijiem, stāstot par plāniem,” preses konferencē sacīja Pātelainens.

Somu speciālists norādīja, ka priekšā ir liels darbs, lai Latvijas izlase uzlabotu savu sniegumu.

Tikmēr izsaukumu uz izlasi pēc pusotra gada pārtraukuma izpelnījies “Liepāja”/”Mogo” uzbrucējs Karašausks, kuram bija konflikts ar iepriekšējo valstsvienības stūrmani Aleksandru Starkovu, tāpēc durvis uz nacionālo komandu viņam bija slēgtas.

“Jā, esmu informēts, ka Karašauskam bija konflikts ar iepriekšējo treneri. Es šai izlasei vēlos jaunu sākumu, tāpēc jebkurš spēlētājs ir aicināts. Nedomāju, ka personiskajām lietām jāietekmē komandas sastāvs,” uzskata Pātelainens. “Karašausks ir brīnišķīgs un ātrs futbolists. Viņš rada situācijas, tāpēc gaidu viņu izlasē. Ceru, viņš Latvijas labā gūs daudz vārtu.”

Tāpat uz valstsvienību izsaukts pussargs Vladimirs Kamešs, kurš pagājušajā nedēļā palīdzēja Krasnojarskas “Jeņisej” komandai pirmo reizi vēsturē izcīnīt ceļazīmi uz Krievijas premjerlīgu. Arī šis futbolists pirms tam nebija starp Starkova favorītiem, lai arī stabili spēlēja Krievijas pēc spēka otrajā līgā.

Izsaukumu uz izlasi saņēmis arī čempionu “Spartaks” vārtsargs Jevgeņijs Nerugals, kurš valstsvienībā vēl nav spēlējis, kā arī cits potenciālais debitants, aizsargs Vjačeslavs Isajevs no RFS.

Somu speciālists kā galvenais treneris strādājis ar Somijas nacionālo izlasi (2011-2015), bet klubu līmenī strādājis ar komandām Somijā, Skotijā un Taizemē. Spēlētāja karjeras laikā viņš pārstāvējis dažādus Somijas, Skotijas, Anglijas un Francijas klubus, bet savas valsts izlasē aizvadījis 70 spēles.

Latvijas izlases kandidātu sastāvs Baltijas kausam un pārbaudes mačam ar Azerbaidžānu:

vārtsargi – Andris Vaņins (“Zurich”, Šveice), Kaspars Ikstens (RFS), Jevgeņijs Nerugals (Jūrmalas “Spartaks”),

aizsargi – Vitālijs Maksimenko (Ņidzicas “Termalica”, Polija), Vladislavs Gabovs (“Riga”), Igors Tarasovs (Vroclavas “Šlask”, Polija), Vjačeslavs Isajevs, Kaspars Dubra, Roberts Savaļnieks (visi – RFS), Vitālijs Jagodinskis (Jasi “Politehnica”, Rumānija), Gints Freimanis, Mārcis Ošs (abi – “Spartaks”), Raivis Andris Jurkovskis (“Liepāja”/”Mogo”);

pussargi – Aleksandrs Fertovs (RFS), Ritvars Rugins (“Ventspils”), Jānis Ikaunieks, Kristians Damians Torress (abi – “Liepāja”/”Mogo”), Gļebs Kļuškins (RFS), Vladimirs Kamešs (Krasnojarskas “Jeņisej”, Krievija);

uzbrucēji – Valērijs Šabala (Belsko-Bjalas “Podbeskidzie”, Polija), Dāvis Ikaunieks (Jihlavas “Vysočina”, Čehija), Artūrs Karašausks (“Liepāja”/”Mogo”), Vladislavs Gutkovskis (“Termalica”).

Tāpat arī izrādīja jauno stadionu “Daugava”, kurā turpmāk spēles aizvadīs Latvijas futbola izlase. Latvijas izlase 2. jūnijā stadionā “Daugava” aizvadīs Baltijas kausa maču pret Igauniju, bet 5. jūnijā Viļņā gaidāma tikšanās ar mājinieci Lietuvu. Savukārt 9. jūnijā valstsvienība aizvadīs pārbaudes cīņu savā laukumā pret Azerbaidžānu. Daugavas stadions tagad atbilst visām mūsdienu kvalitātes un drošības prasībām.

Stadiona vietu skaits teju dubultots. Futbola mačus un citus pasākumus klātienē varēs vērot 10 400 cilvēki.