Komentāri
Esi redzams! Policija aicina ceļu satiksmes dalībniekus rūpēties par savu un līdzcilvēku drošību
FOTO: LETA

Valsts policija aicina ceļu satiksmes dalībniekus rūpēties par savu un līdzcilvēku drošību un būt uzmanīgiem uz ceļa kā transportlīdzekļu vadītājiem, tā arī gājējiem. Atstarotāji ir jālieto visiem ceļu satiksmes dalībniekiem – gan gājējam, gan velosipēdistam, tāpat atstarotāji jāpiestiprina pie velosipēda, bērnu un invalīdu ratiņiem, kā arī pie somas un apģērba.

Jāpiebilst, ka ja kājāmgājējs vai riteņbraucējs iepriekš savu maršrutu ir izplānojis vietās, kur ielu apgaismojums nav vispār (piemēram, lauku apvidos), drošāk būtu lietot atstarojošās vestes, ar kurām ceļu satiksmes dalībnieks ir pamanāmāks.

1. novembrī ap plkst. 18.40 Laucienes pagastā uz ceļa Stende-Lauciene-Mērsrags vīrietis, vadot automašīnu ŠKODA Fabia, uzbrauca 1940. gadā dzimušam vīrietim, kurš pārvietojies pa ceļa braucamo daļu bez gaismu atstarojošiem elementiem. Negadījumā cietušais vīrietis ar dažādām traumām nogādāts medicīnas iestādē.

Pie transportlīdzekļa ŠKODA Fabia stūres atradās Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa priekšnieks Juris Visockis. Kā pastāstīja priekšnieks, viņš braucis pa ceļu Stende- Lauciene- Mērsrags, virzienā uz Laucieni.

”Vakarā redzamība bija apgrūtināta, bija tumšs un slikti laika apstākļi – spēcīgi putināja sniegs. Braucot Laucienes virzienā, es automašīnas starmešu gaismā pēkšņi ieraudzīju tumšu cilvēka siluetu aptuveni 10 metru attālumā no mašīnas un uzreiz griezu stūri pa labi, lai izvairītos no sadursmes,” stāsta Visockis.

Cilvēks pārvietojies pa ceļa braucamās daļas vidu melnā apģērbā un bez gaismu atstarojošiem elementiem. Iecirkņa priekšnieks stāsta, ka sajutis triecienu pa automašīnu – kā vēlāk tika noskaidrots, cilvēks aizķerts ar transportlīdzekļa atpakaļskata spoguli.

Pēc sadursmes Visockis automašīnu apturēja un, ieslēdzot avārijas gaismas, izkāpis no automašīnas, lai brīdinātu aizmugurē braucošu automašīnu, lai tā apstātos un neuzbrauktu virsū cilvēkam, kurš gulēja ceļa vidū. Automašīnas šoferis paspējis laicīgi apstāties.

Pieskrienot pie notriektā cilvēka, Visockis konstatējis, ka cilvēks ir bez samaņas un nekavējoties tika izsaukta medicīniskā palīdzība. Tika zvanīts arī policijai lai informētu par negadījumu, kurā notriekts kājāmgājējs. Iecirkņa priekšnieks no savas automašīnas izņēma segu, lai cietušo apsegtu un viņš nezaudētu ķermeņa siltumu.

Pats iecirkņa priekšnieks un otrās automašīnas vadītājs abi uzvilka atstarojošo vesti, lai uz ceļa būtu redzami brīdī, kad aprūpēja cietušo. Vīrietis, nākot pie samaņas, cēlies kājās un vēlējies doties prom, taču viņš no tā atrunāts un visi kopīgi sagaidīja mediķus. Tālāk vīrietis tika nogādāts Tukuma medicīnas iestādē.

”Nevienam to nenovēlu piedzīvot, ar ko tādu būs jāsadzīvo visu mūžu,” atzīst Juris Visockis, ”Man vienmēr automašīnā ir līdzi atstarojošās vestes un vēl iepriekšējā vakarā, braucot ar automašīnu, pamanīju sievieti, kura arī pārvietojās bez gaismu atstarojošiem elementiem. Piestāju pie viņas un iedevu vesti, kaut viņa teica, ka viņai nevajagot un īss attālums tik jāmēro. Ja ieraugu kādu bez atstarotājiem, nevaru pabraukt garām.”

Talsu iecirknis veic aktīvu darbu, Esi redzams! akcijas ietvaros un iedzīvotājiem skaidro to, cik nepieciešami ir atstarotāji un atstarojošās vestes.

Par notikušo ceļu satiksmes negadījumu ir ierosināts kriminālprocess. Valsts policija atgādina, ka gaismu atstarojošiem elementiem ir jābūt vienmēr. Nav svarīgi, vai cilvēks ir paredzējis tikai aizskriet līdz tuvējam veikalam – gada tumšākajos mēnešos atstarotāji var glābt dzīvību.

Lasi vēl