Esi piesardzīgs! Aktīvāki kļūst kibernoziedznieki, kuri zog naudu no banku klientu kontiem

Pievienot komentāru
Esi piesardzīgs! Aktīvāki kļūst kibernoziedznieki, kuri zog naudu no banku klientu kontiem
FOTO: Flickr

Aktivizējušies kibernoziedznieki, kuri mēģina piekļūt banku klientu maksājumu karšu informācijai un apzog viņu kontus pēc pirkuma internetveikalā. Valsts policijā norāda, ka šogad sākti 130 kriminālprocesi par krāpšanos ar maksājuma kartēm un darījumiem internetā. Likumsargi uzskata, ka patiesais apkrāpto skaits ir daudz lielāks. 

Bankas regulāri no klientiem saņem sūdzības, ka no konta pazudusi nauda. Piemēram, SEB bankā šā gada pirmajā pusgadā apstrīdēti 3 100 darījumu. Klienti bieži sūdzējušies, ka pēc iepirkšanās internetā no konta pazudusi lielāka summa nekā pirkuma cena. Lielākoties banka cilvēkiem nozagto naudu ir atmaksājusi.

Valsts policijā norāda, šogad sākti 130 kriminālprocesi par krāpšanos ar maksājuma kartēm un darījumiem internetā Likumsargi uzskata, ka apkrāpto ir daudz vairāk. Tomēr daudzi cietušie izlemj nevērsties policijā, jo nozagtā summa esot neliela.

Komercbankās aicina cilvēkus rūpīgi sargāt savu maksājumu karšu paroles un citus datus. Nozagto naudu var arī neatmaksāt, ja izmeklēšanā konstatēs, ka darījums apstiprināts ar klienta  paroli, vai arī  izdodas pierādīt, ka pirkumu internetā ar karti veicis kāds no ģimenes locekļiem. Komercbankās uzver, ka droši ir iepirkties tādos internetveikalos, kas nodrošina 3D Secure aizsardzību.

Video

Lasi vēl