Esi gudrāks par aviokompānijām! Kā atrast un izmantot “error fare” jeb cenu kļūdas!

1 komentārs
Esi gudrāks par aviokompānijām! Kā atrast un izmantot “error fare” jeb cenu kļūdas!
Ekrānšāviņš ; Flickr

Gribi lidot ļoti, ļoti lēti? Piemēram uz Malaiziju turp un atpakaļ par nepilniem 200 eiro? Tici vai nē, bet dažreiz aviokompānijas piedāvā šādas cenas, kas ir tik zemas, ka, visticamāk, netiks piedāvātas nekad pat kādas “superakcijas” ietvaros. Pareizāk sakot – nevis aviosabiedrības piedāvā, bet šādas cenas ieviešas kļūdas dēļ! Varbūt esi dzirdējis – tās ir error fare! Portāls Skaties.lv tev sagatavojis nelielu ieskatu – kā šīs kļūdas rodas un kā to izmantot savā labā!

Lidojumu cenu kļūda ceļotājiem, kas lido bieži, visticamāk, ir zināms jēdziens, proti – error fare ir dramatiski samazināta cena lidojumam, kas radusies kādas kļūdas dēļ.

Kā rodas error fare?

Ne jau labas sirds dēļ lidsabiedrības piedāvā dramatiski zemas cenas pasažieriem uz tādiem tāliem galamērķiem kā Ņujorka, Sidneja vai Malaizija! Tādēļ jau error fare sauc par kļūdu, ka tās rodas kādu kļūdu dēļ!

Cilvēka kļūda

Nogurums, slinkums vai arī neveikls klikšķis uz tastatūras var izraisīt būtisku kļūdu, ievadot lidojuma cenu, tā rezultātā gala cena ir būtiski mazāka.

Valūtas konvertācijas kļūdas

Aviokompānijām pārrēķinot lidojumus no vienas valūtas uz otru, ir risks kļūdainam aprēķinam. Dažreiz tādi rodas, un – voila!error fare ir klāt, ķer tik ciet!

Aprēķinos tiek izlaistas degvielas piemaksas un nodevas

Degvielas piemaksas pirmo reizi tika izveidotas 1970.g. vasaras naftas krīzes laikā, lai pielāgotos cenu svārstībām. Šad un tad aviokompānijām parādās kļūda un degvielas piemaksas netiek pieskaitītas biļešu cenā. Tā kā degvielas piemaksas veido lielāko daļu no biļešu cenas, ja tās “atstāj ārā’, tas nozīmē arī lielu ietaupījumu pasažieriem!

Ir pārāk grūti atrast un izlabot katru kļūdu!

Kļūdainu cenu parādīšanās ik pa laikam nav novēršama, bet ar lidojumu pārpilnību un novecojušajām lidojuma rezervācijas sistēmām, tad šad tad cenu kļūdas aviokompānijas pašas vienkārši ignorē! Kļūdu labošanas process uzņēmumiem ir pārāk laikietilpīgs un dārgs, lai salabotu katru cenu kļūdu. Un vēlreiz – voila! – kāpēc lai to neizmantotu?!

Kur var atrast cenu kļūdas?

Un tagad, iespējams, par jautājumu, kas visus interesē visvairāk! Kur lai atrod šos maģiski lētos, bet eksistējošos ceļojumus? Vienkāršākais un vieglākais veids ir sekot līdzi blogiem, kuri error fare parādīšanos publicē. Viens no Latvijā izveidotajiem resursiem ir TravelFree.info. Iespējams, vēl ātrāks veids par blogu lasīšanu, ir sekot šādiem interneta resursiem Facebook vai Twitter!

Vēl daži noderīgi padomi par error fare:

  • Nezvani vai neraksti aviokompānijai par šo cenu kļūdu nekādos apstākļos! Ja zvanīsiet un jautāsiet – vai tiešām uz Malaiziju var aizlidot par 170 eiro turp un atpakaļ – visticamāk, jūs informēs, ka šī ir kļūda un lūgs pagaidīt, līdz tā tiek salabota – proti, cena pakāpjas kādas trīs, četras, piecas vai vairāk reizes. Un Tu taču to noteikti negribi, vai ne?
  • – Lidojumus apmaksā tikai un vienīgi ar kredītkarti. Skaidrā naudā maksājot, ir jādodas uz tūrisma vai aviokompānijas ofisu, un tad kompānija uzzinās par šāda error fare esamību.
  • – Atceries, ka biļetes var arī atcelt. Esi pacietīgs, nerezervē uzreiz viesnīcas, auto nomu, ekskursijas utt. Aviokompānijām ir tiesības izlabot savas kļūdas, un iespējams par “īsto cenu” tu šo biļeti nemaz negribēsi vai nevarēsi atļauties iegādāties!
  • Pārbaudi savu biļeti Check My Trip portālā, lai pārliecinātos, ka tavs error fare netiek atcelts. Ja biļetes rezervācijas numurs parādās šajā portālā, tad ir liela varbūtība, ka biļete netiks atcelta.
  • – Tā kā pastāv iespēja, ka lidsabiedrība šo lēto lidojumu var arī atcelt un cenu kļūdas bieži negadās, tāpēc ieraugot tās – negaidi, ka lidojums par šādu cenu būs pieejams arī pēc stundas. Ķer ciet uzreiz!
Piemērs, cenu kļūdai no Londonas uz Malaiziju par 177 britu mārciņām skatāms šeit!

Ha, labs kumosiņš! :)

Inline images 1

Foto! Kur aizceļot šogad?

1 komentārs