“Esam gatavi”- jaunā “IKEA” lielveikala pārstāvji izrāda to vēl pirms gaidāmās atklāšanas

3 komentāri
“Esam gatavi”- jaunā “IKEA” lielveikala pārstāvji izrāda to vēl pirms gaidāmās atklāšanas
Foto: Edijs Pālens, LETA

Šonedēļ Pierīgā durvis vaļā vērs populārais skandināvu mēbeļu lielveikals “IKEA”, kura ienākšanu Latvijas tirgū daudzi gaidījuši gadiem. Projektā investēti 60 miljoni eiro, kas ir pēdējo gadu lielākais ārvalstu ieguldījums Latvijā.

“IKEA” dibināts Zviedrijā 1943. gadā un slavu iemantojis ar lētām, funkcionālām precēm – mēbelēm, mājas iekārtām, kas lielākoties tiek pārdotas izjauktā veidā un pircējam pašam jāsaliek mājās. Stopiņu novadā uzbūvētais veikals ir lielākais Baltijas valstīs. Veikalā izveidotas daudzas istabas – sajūta kā ieejot ciemos. Nav jālauza galva, kā iekārtot mitekli – te var nopirkt visu interjeru uzreiz.

No veikala idejas līdz realizācijai pagāja vairāki gadi. Investors izvēlējās zemi Stopiņu novadā, un grandiozā veikala dēļ pārbūvēts Rīgas satiksmes mezgls. Viens no izaicinājumiem bija atrast darbiniekus.

“Esam atraduši daudzus darbiniekus, kopā vairāk nekā 200 cilvēku. Joprojām notiek atlase, mājaslapā aizvien var redzēt vakances. Cilvēkiem interese pastāv, pat zinot, ka tirgus situācija ir sarežģīta,” norāda veikala vadītāja Inga Filipova.

Uzbraucot uz otro stāvu, skatam paveras ēdināšanas zona ar 450 vietām. Pārtika identiska kā citos “IKEA” veikalos, skandināvu stilā, ar leģendāro tirdzniecības vietas “firmas ēdienu”. “Zviedrijā gaļas bumbiņas parādījās kopš 1745. gada. Mūsu sortimentā ir ar cūkas, vistas un veģetārās bumbiņas,” stāsta veikala vadītāja.

Veikala atklāšana notiks ceturtdien, un paredzams, ka uz to ieradīsies lieli pircēju pūļi. “Facebook” lapā redzams, ka uz atklāšanas pasākumu ierasties plāno 1,9 tūkstoši, bet ieinteresēti ir 18 000 cilvēku.

“Esam gatavi. Drošība ir numur viens, par ko rūpējamies. Gatavojamies pieņemt pircējus, lai viņiem ir droši un patīkami iepirkties. Noteikti domāju, ka sagaidīsim pircējus no citām Baltijas valstīm, Igaunijas, dažiem Lietuvas rajoniem,” stāsta Filipova.

Investori “IKEA” projektā ieguldījuši 60 miljonus eiro, veikala platība 34 500 kvadrātmetru, kopējā teritorija aizņem 10 hektāru.

3 komentāri