Komentāri

Lielu neizpratni sociālajos tīklos izraisījis dramatiskais stāsts par nelabvēlīgu ģimeni Ziepniekkalnā, kurai likumsargi atņēma četrus bērnus, jo māte grūtniece dzērumā nespēja par viņiem parūpēties.

Kā vakar stāstījām, sociālie dienesti savu atbildību par to, ka bērni ilgstoši dzīvojuši nelabvēlīgos apstākļos, neredz – viņi to nevarot kontrolēt. Kaimiņi gan stāsta, ka dzeršana šajā ģimenē bijusi ierasta lieta, tā pārtikusi no pabalstiem un vecāsmātes sūtītās naudas.

Pašvaldības policistu publicētais materiāls atklāja baisu ainu – kamēr piedzērusies grūtniece kliedza uz policistiem un ārstiem, uz netīra dīvāna apātiski gulēja trīs mazi bērni, ceturtais, netīros autiņos – bērnu gultiņā.

Šodien dzīvoklī atradās tikai ģimenes tēvs – māte esot aizbraukusi skaidroties uz atbildīgajām iestādēm. Vīrietis nevēlējās atvērt dzīvokļa durvis, bet cauri tām kliedza, ka atriebsies policistiem par bērnu atņemšanu.

Tēvs

Viņu paņēma, mētāja, b**. Viņai nebija elpas, izskrējām gaitenī, lai izsauktu policiju, bet ne jau par bērniem. Tas, ka cilvēks smok nost, viņiem bija po***. Es šo lietu vēl “pacelšu”!

Nesen uzceltās sociālās mājas kāpņutelpā redzama alkohola pudele, lifts saskrāpēts un kāpņutelpā valda neciešama smaka. Par nelabvēlīgo četru bērnu ģimeni kaimiņiem ir ko teikt. Kad nedzēruši, bijuši gādīgi vecāki, bet dzīvojuši trūcīgi, kaimiņi viņiem drēbes atdāvinājuši.

Kristīne
kaimiņiene

Viņiem ir pārāk daudz bērnu. Mamma atkal stāvoklī. Tas ir krietni par daudz! Vecmāmiņa arī to zina, viņa ir šokā. Neviens neko nevar izdarīt. Vecmāmiņa strādā ārzemēs, sūta naudu. Ēst viņiem ir ko, bet šausmīga netīrība.

 

Kaimiņiene

Sestdien viņi staigāja apkārt, atpūtās, dzēra. Kad atbrauca atpakaļ, viņai palika slikti no reibuma. Skandāli ir tad, kad piedzeras. Viss saistīts ar alkoholu. Tā jau cenšas, visu dara.

 

 

Stāsts par briesmīgajiem apstākļiem radīja pamatīgu ažiotāžu sociālajos tīklos, bijusī iekšlietu ministre Linda Abu Meri pat piesauca nepieciešamību šādos gadījumos veikt sterilizāciju.

Ekrānuzņēmums

Saeimas sociālo un darba lietu komisijas vadītāja aicina Sociālajam dienestam veidot operatīvas grupas, jo ir skaidrs, ka pašlaik situācija netiek kontrolēta.

 

Aija Barča
Saeimas sociālo un darba lietu komisijas vadītāja

Rīgai būtu laiks padomāt par ielu sociālajiem darbiniekiem. Viņiem būtu vairākas lietas, skaudras lietas, par kādu ģimeni. Viņi tad pārzinātu savu mikrorajonu.

 

 

Vai nelabvēlīgajā ģimenē četri mazie bērni atgriezīsies, iestādes izvērtēs divu nedēļu laikā.

Foto

Lasi vēl