“Es rīkotos tāpat!” Diskusijas raisa 20 jaunsargu iesaistīšanās degošas mājas glābšanā

Pievienot komentāru

Diskusijas raisījusi 20 nepilngadīgu jaunsargu iesaistīšanās degošas mājas glābšanā Nīgrandes pagasta Kalnu ciemā. Tur vakar notikušā ugunsgrēkā jaunieši palīdzēja glābt mājas iedzīvi.

Foto

Privātmāju un skolu šķir tikai pārdesmit metru liels attālums. Mācību stundas laikā skolēni pamanīja, ka deg blakus esošā privātmāja. Tur bija aizdedzies mājas jumts. Kamēr ugunsdzēsēji mēģināja liesmas apdzēst, viens no skolēniem, kurš ir arī jaunsargs, organizēja iedzīves iznešanu no mājas pirmā stāva, kas tobrīd vēl bija liesmu neskarts. Sarunā ar LNT Ziņām jaunsargs Miks Lazdiņš sacīja, – ja situācija atkārtotos, viņš rīkotos tāpat.

Miks Lazdiņš
409. jaunsargu vienības pārstāvis

Es domāju, ka rīkotos tāpat. Es uzskatu, ka izvērtējām situāciju adekvāti, jo [viss noticis] bez cietušajiem, cik varējām novērsām. Es neko nemainītu.

Ineta Gangnusa
Nīgrandes Kalnu vidusskolas direktore

Es ļoti lepojos par savas skolas audzēkņiem, ka neapmulsa šajā situācija, palīdzēja cilvēkiem.

Vēlāk gan atklājās, ka 15 jauniešiem bija nepieciešama mediķu palīdzība pēc tam, kad ēkā un tās tuvumā viņi bija saelpojušies dūmus. Šodien visi jau jūtas labi.

Atzinīgi jauniešu rīcību novērtējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Saldus daļas komandieris, vienlaikus piebilstot, ka šādās situācijās jāņem vērā arī iespējamie riski.

Video: LNT Ziņu sižets