Komentāri

Molotova-Ribentropa pakta gadadienā – 23. augustā – vizītē Latvijā ieradies Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers.

Kopīgā preses konferencē ar Latvijas prezidentu Raimondu Vējoni Vācijas prezidents uzsvēra, ka šis ir jūtīgs datums, jo pirms 78 gadiem noslēgtais Vācijas un Padomju Savienības līgums noveda pie Latvijas neatkarības zaudēšanas.

Vienlaikus Vācijas prezidents uzsvēra, ka šis ir arī datums, kurā atceramies par Baltijas ceļu, kas notika laikā, kad citiem vel nebija drosmes piecelties brīvības un demokrātijas vārdā.

Franks Valters Šteinmeiers

Franks Valters Šteinmeiers
Vācijas prezidents

Es pateicos, ka jūs mani pieņemat 23. augustā. Mēs zinām, cik šis datums ir jūtīgs. Mēs zinām, ka 23. augusts 1939. gadā bija zemākais punkts Vācijas un Baltijas valstu attiecībās, jo tika noslēgts Hitlera-Staļina pakts, kas atbrīvoja rokas Hitleram uzbrukumam Polijai un atbrīvoja rokas Padomju Savienībai, lai tā varētu okupēt Baltijas valstis. Es pateicos Baltijas valstīm par to vēlmi sasniegt brīvību un demokrātiju.

Raimonds Vējonis

Raimonds Vējonis
Latvijas prezidents

Mēs ļoti augstu vērtējam Vācijas atbalstu Baltijas valstu reģiona drošības stiprināšanā. Tas notiek dažādos veidos. Vācija ir sākusi karavīru sūtīšanu uz Lietuvu NATO kaujas grupas nodrošināšanai. Tāpat Vācija piedalās NATO gaisa patrulēšanas misijā.

Abu valstu prezidentu tikšanās laikā pārrunāta Baltijas reģiona drošības stiprināšana, Eiropas Savienības jautājumi un citas tēmas.

Lasi vēl