“Es nevaru mājās sēdēt un neko nedarīt!” Valmierietis kendamas bumu izvērš ienesīgā biznesā

6 komentāri

Reti kurš bērns tagad nav dzirdējis par kendamas rotaļlietu – tā šobrīd ir īsta modes lieta. Latviju ar šo spēli savulaik iepazīstināja kāds ar lielām ambīcijām apveltīts jaunietis. Ingum Rutulim jau 24 gadu vecumā izdevās paša spēkiem sākt veiksmīgu biznesu.

Valmierietis Ingus Rutulis savā dzīvesgājumā sevi var raksturot kā kendamas ieviesēju Latvijā – viņš pirmais šo seno, pasaulē plašu popularitāti ieguvušo japāņu koka rotaļlietu izplatīja Latvijā. Ingus saprata, ka agrāk vai vēlāk kāds šo mantiņu atvedīs arī līdz šejienei, un nolēma, ka labāk, lai tas ir viņš, nevis kāds cits. Sākuma kapitālu iekrāja, Norvēģijā trenēdams haskijus suņu sacensībām.

“Es biju labā pozīcijā, tā kā es braucu ar BMX frīstailu un pazīstu daudzus sportistus, nolēmu, ka tas būtu labs atspēriena punkts, kas man palīdzētu promotēt. Tā es sāku pasūtīt pirmās kravas, nelielas, salīdzinājumā ar to, ko mēs tagad sūtām. Ar to viss arī sākās,” atminas Rutulis.

Puisis ir ASV radīta kendamu zīmola “Sweets kendamas” pārstāvis Baltijas valstīs, ir atvēris pirmo specializēto veikalu, rīko turnīrus, filmē video blogus un aktīvi uztur atgriezenisko saiti ar saviem klientiem. To viņš uzskata par savu panākumu kodolu.

Nav tā, ka Ingus pirms tam nebūtu apbružājies biznesa vidē – jau vidusskolā sāka pirmās uzņēmējdarbības gaitas, taisot un tirgojot drēbes kopā ar BMX biedriem. Vēlāk uzrakstīja projektu un ieguva ALTUM finansējumu savas apģērbu līnijas ražošanai, taču pēc kāda laika bizness apsīka un bankrotēja. Arī šis veikals pērn vasarā bankrotēja, bet kopā ar komandu spēja darbu atsākt.

Vecums nav šķērslis, lai sāktu savu biznesu, saka Ingus. Pirms tam gan viņš iesaka pastrādāt kādā citā uzņēmumā, lai iegūtu darba pieredzi. “Izkop prasmes, un agrāk vai vēlāk no tā nāks nauda. Bet, ja turpini darīt vienu lietu gadu no gada un sūdzies, ka dzīve ir slikta un nekas nenotiek, pats esi pie tā vainīgs.”

6 komentāri