ES līderi vienojas līdz 2050. gadam panākt klimata neitralitātes principa ievērošanu

3 komentāri
ES līderi vienojas līdz 2050. gadam panākt klimata neitralitātes principa ievērošanu
AP/SCANPIX

Eiropas Savienības līderi Briselē panākuši vienošanos par to, ka bloka valstis apņemas sasniegt tā saucamo “klimata neitralitāti” līdz 2050.gadam.

Vienošanās panākta pēc vairāku stundu diskusijām, un Eiropadomes prezidents Šarls Mišels to nosauca par “spēcīgu apņemšanos”, kas izvirza Eiropu par līderi globālajos centienos ierobežot negatīvās klimata pārmaiņas. Dalībvalstu vienotību gan nedaudz aptumšoja Polijas atteikšanās īstenot šo mērķi.

“Mēs visi esam pauduši apņemšanos līdz 2050. gadam sasniegt klimata neitralitāti. Viena dalībvalsts, un tā ir Polija, šobrīd neredz sevi tādā pozīcijā, lai šo konkrēto apņemšanos uzņemtos. Mēs pie šī jautājumu atgriezīsimies jūnijā, jebkurā gadījumā esam spēruši lielu soli uz priekšu,” norāda Vācijas kanclere Angela Merkele.

Polijas tautsaimniecība joprojām lielā mērā ir atkarīga no akmeņogļu izmantošanas, tādēļ šī valsts prasīja vairāk laika pārejai uz zaļo enerģiju. Eiropas Savienības līderi ar norāda, ka klimata mērķu sasniegšanai būs nepieciešams atbilstošs finansējums. Politiķi lēš, ka tam būs nepieciešami vismaz 100 miljardi eiro.

3 komentāri