Komentāri

Vērtējot iespējas sabalansēt personas datu aizsardzību un terorisma apkarošanu, atzīts Eiropas Savienības Padomes tieslietu un iekšlietu ministru sanāksmē, kas šodien noslēdzās Rīgā. Nekādi konkrēti lēmumi pieņemti netika, taču plānots, ka atsevišķus jautājumus – piemēram, par privāto datu izmantošanu terorisma novēršanai varētu atrisināt vēl Latvijas prezidentūras laikā.

Vēl pērnā gada garumā atsevišķas Eiropas valstis, kā arī Eiropas parlaments kopumā bija visai skeptiski noskaņots par datu apmaiņu aviopasažieru, taču pēdējie notikumi Parīzē, kā arī Islāma valsts likusi šo pieeju mainīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan cīņa pret terorismu Eiropā tika pastiprināta jau pēc 2001. gada terora akta ASV, arvien no jauna notiekošie uzbrukumi liek secināt, ka darīts nav pietiekami daudz.

Jau vakar aizsākās diskusijas, par labākajiem risinājumiem. Proti, vai drošības vārdā aviokompānijas var atklāt un apmainīties tikai ar pasažieru pases datiem vai daudz plašāku informāciju – piemēra, ar kādu kredītkarti pirka biļete un citiem datiem, kas tās rīcībā.

Atsevišķā brīfingā, kuru noturēja nesen no terora aktiem cietusī Francija, tās tieslietu ministre sacīja, ka tas būs izaicinājums – novilkt robežu starp privātuma aizskārumu un sabiedrības drošību.

Līdz šim bažas bijušas par to, ka datu uzglabāšana un nodošana tiesībsargājošām instancēm, atsevišķos gadījumos var tikt izmantoti citiem mērķiem. Piemēram, šantāžai vai komercijai.

Tādēļ otrā sanāksmes diena tika veltīta tieši tiesiskajiem aspektiem. Bez avio Eiropā ir vēl daudz dažādu datu – kredītkartes, iepirkšanās vēsture, sociālo mediju konti. Piekļuve tiem arī var ļaut analizēt saimnieka saistību ar terorismu. Jautājums tas pats – kur ir robeža, un kad tas pieļaujams.

Lai sagatavotu pamatu, Rīgā lemtais tiks apkopots un nosūtīts Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam. Savukārt paralēli, savus priekšlikumus gatavos jomu eksperti.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl