“Es gribēju iet ātri un darīt, ko varu” – “Saskaņas” virzītais Sproģis skaidro atteikšanos kandidēt uz Valsts prezidenta amatu

14 komentāri
“Es gribēju iet ātri un darīt, ko varu” – “Saskaņas” virzītais Sproģis skaidro atteikšanos kandidēt uz Valsts prezidenta amatu
Foto: f64

Baptistu mācītājs Pēteris Sproģis atsaucis dalību Saeimas vēlēšanās un nebūs arī partijas “Saskaņa” kandidāts uz Valsts prezidenta amatu. Par to viņš šodien paziņoja sociālajā tīklā “Facebook” – vairākas stundas pēc tam, kad saņēma kārtējo kritikas devu. Žurnāls “Ieva” viņam pārmeta maldināšanu, neatklājot savus politiskos plānus un tādējādi pakļaujot žurnālu aizdomām par angažētību.

Trešdienas rītā žurnāls “Ieva” savā “Facebook” lapā ievietoja garu aprakstu par situāciju, kas bija izbrīnījusi un sadusmojusi daudzus lasītājus. Neilgi pirms Pētera Sproģa paziņojuma par kandidēšanu uz prezidenta amatu no “Saskaņas”, viņš sniedza garu interviju “Ievai”, kurā apgalvoja, ka par saviem nākotnes plānotiem nav izlēmis.

Žurnāla izdošana sakritusi ar Sproģa pēkšņo paziņojumu par iesaistīšanos politikā, un žurnālam pārmesta politiskā aģitācija, kas ārkārtīgi sarūgtinājusi redakciju. Tā atvainojusies lasītājiem, uzsverot, ka Sproģis maldinājis un izmantojis žurnālu.

Intervijas autore Aiva Kanepone stāsta, ka Sproģis uz sarunu aicināts, jo bija paziņojis, ka pēc 12 gadu darba vairs nekandidēs uz baptistu baznīcas vadītāja amatu: “Viens no pirmajiem jautājumiem bija: Ko tālāk? Pēteris atzina, ka tajā brīdī nezina, vienmēr tā situācija esot bijusi tāda, ka darba piedāvājumi paši atrod viņu. Taču pēc intervijas Pēteris Sproģis godīgi pateica, ka viņam bijis piedāvājums iesaistīties politikā, taču viņš nav pieņēmis lēmumu iesaistīties. Tā visa ir tāda ļoti neveiksmīga apstākļu sakritība.”

TV3 Ziņas šodien mēģināja sazināties ar Sproģi. Atbildes nebija, bet pēcpusdienā viņš “Facebook” paziņoja, ka atsauc savu kandidatūru uz prezidenta amatu.

“Es gribēju iet ātri un darīt, ko varu. Tomēr, lai spētu iet tālu, man nepieciešams iet lēnām. Es zinu, ka pēc šī paziņojuma atkal izskanēs dažādi viedokļi. Visi zinās par mani visu – labāk nekā es pats. Pateicoties par man izrādīto cieņu, es nolieku savu Valsts prezidenta kandidāta nomināciju un atsaucu savu piedalīšanos vēlēšanās,” citēts mācītājs.

Sproģis uzsver, ka nav iestājies partijā ”Saskaņa” un nekad nav bijis nevienas politiskās partijas biedrs, vienlaikus paužot pateicību “Saskaņai” par izrādīto uzticību, ko augsti novērtējot: “Esmu par to, ka tiek meklēts dialogs ar visiem – austrumiem, rietumiem, ziemeļiem un dienvidiem. Bet kā gan tas iespējams politikā, ja liela daļa mūsu ”patriotu” pat grupu “Prāta Vētru” dēvēja par nodevējiem – tikai tāpēc, ka viņi izvēlējās koncertēt arī Krievijā. Drīzāk Latvijas prezidentam būtu jāizsaka viņiem pateicība par to, ka puiši veido pievilcīgu Latvijas tēlu nereti citādi indoktrinētajā Krievijas sabiedrībā.

Sproģis uzsvēra, ka šodien ir viņa 45 gadu jubileja, un sarežģītais lēmums – iet tālāk un lēnāk – ir labākā dāvana, ko viņš pasniegt sev un savai ģimenei dzimšanas dienā.

14 komentāri