“Es esmu gatavs jauniem izaicinājumiem”; pēc 40 gadiem dienestā darbu pamet VP priekšnieks Ķuzis

2 komentāri

Drīzumā gaidāmas izmaiņas Valsts policijas vadībā. Ints Ķuzis, kurš dienestā pavadījis gandrīz 40 gadus, nolēmis pamest galvenā policista krēslu. Iekšlietu ministrs atlūgumu bez kavēšanās pieņēmis. Vēl gan nav skaidrs, kurš varētu būt nākamais policijas priekšnieks.

Lēmumu pamest Valsts priekšnieka amatu Ints Ķuzis pieņēmis pagājušā gada nogalē, un to neviens neesot ietekmējis, tā šodien jau pēc atlūguma iesniegšanas akcentēja valsts galvenais policists.

“Es esmu izlēmis, ja mēs runājam par spiedienu, man grūti iedomāties, kas man varētu uzspiest kaut kādus lēmumus, kas man būtu jāpieņem,” žurnālistiem skaidroja Ķuzis.

Viņš Valsts policijas priekšnieka amatā pavadījis vairāk nekā 8 gadus, taču kopumā policijā strādājis 39 gadus. Savus nākotnes plānus Ķuzis vēl neatklāj – par iesaistīšanos politikā nav domājis, un arī baumas, ka saņēmis ar uzņēmēju Juri Savicki saistītu darba piedāvājumu, kategoriski noliedza.

“Noteikti, ka es neesmu gatavs auklēt, audzināt mazbērnus, kaut tādi, paldies Dievam, ir. Es esmu gatavs jauniem izaicinājumiem,” norādīja Ints Ķuzis.

Iekšlietu ministrs iepriekš publiski bija teicis – ja noziegumos tiks pieķertas augsta ranga policijas amatpersonas, Ķuzim būs jāatkāpjas. Šodien gan viņš noliedza, ka būtu lēmumu ietekmējis.

“Es nekad neesmu strādājis ar domu, kādu personu atlaist, man nekad nav bijušas tādas domas. Es sēžu operatīvajā telpā, es katram no dienesta vadītājiem teicu, labdien, mēs sākam no baltas lapas,” skaidro Sandis Ģirģens (KPV LV).

Ķuzis ministram minējis arī savu iespējamo pēcteču vārdus. Viņš nenoliedza, ka starp tiem ir Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins un Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Šulte. Neoficiāli izskan, ka viens no pretendentiem uz augsto amatu varētu būt arī Iekšējā drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks, kuram esot labas attiecības ar ministru.

“Es ņemu vērā viņa ieteikumus, bet lēmums būs mans kā iekšlietu ministra – mani nevar ietekmēt,” norāda Ģirģens,

Ķuzis amatu pametīs 10. februārī. Kad tiks atrasts jaunais policijas priekšnieks, Ģirgens neatklāj. Bijušo iekšlietu ministri izmaiņas Valsts policijas vadībā nepārsteidz. Linda Mūrniece uzskata, – jāmeklē “jauna seja”, kas būtu gatava veikt reformas.

“Tas, kas šobrīd notiek policijā, ir sekas tam, ka kaut kādi vajadzīgie lēmumi nav pieņemti. Jā, un es redzu, ka nākamajam policijas priekšniekam būtu jābūt cilvēkam, kurš nav tik ilgi dienējis policijā un nav nācis vēl no padomju laikiem,” uzskata bijusī iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Šobrīd augstākā dienesta pakāpe – ģenerālis -, kas piedienētu Valsts policijas priekšniekam, ir tikai Šultem, taču šo amatu var ieņemt arī pieredzējis pulkvedis.