EP vēlēšanu reportāža: daudzi balsojuši par pārbaudītām vērtībām

5 komentāri

Vairums TV3 Ziņu uzrunāto vēlētāju atzīst, ka balsojuši par pārbaudītām vērtībām. Viegli izvēlēties esot bijis arī Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, kurš balsoja Ogrē. Iedzīvotājiem viņš valsts vārdā atvainojās par neērtībām, kas radās vēlēšanu sistēmas tehnisko problēmu dēļ.

Valsts pirmais pāris vēlēt Eiropas Parlamenta deputātus devās kājām agri no rīta, apsargu pavadīts. No viņa dzīvokļa līdz iecirknim Ogrē, Dārza ielā, ir vien dažu minūšu gājiens. Brīdī, kad balsoja Vējonis, vēlēšanu telpā nebija daudz vēlētāju, tomēr kopumā rīta pusē konkrētajā iecirknī aktivitāte bijusi salīdzinoši liela.

“Iedzīvotājiem ir ļoti plaša izvēle, neapšaubāmi ir jaunas partijas, ir pieredzējušas, man izvēle nebija sarežģīta, es, protams, zināju, par ko es balsošu,” sacīja prezidents.

Vienlaikus Vējonis uzsver, ka tehniskās ķibeles, kā dēļ iepriekšējā balsošanā ceturtdien nevarēja nobalsot citā iecirknī, ir Centrālās vēlēšanu komisijas vaina, piedāvājot nepārbaudītus risinājumus.

“Tas, protams, negatīvi ietekmē to, ka cilvēkiem pazūd vēlme vispār nākt uz Eiroparlamenta vēlēšanām, līdz ar to ir jāizvērtē, kas ir tas iemesls, kāpēc tā ir noticis, un es valsts vietā vēlos atvainoties visiem Latvijas vēlētājiem, valsts nedrīkstēja izmantot risinājumus, kas nav pārbaudīti un nedarbojās.”

Pie Ogres iecirkņa TV3 uzrunātie vēlētāji atzīst, ka balsojuši par pārbaudītām vērtībām.

Tikmēr lauku pagastu vēlēšanu iecirkņos durvis iedzīvotāji ver retāk. Ķeguma novada Rembatē mīt nepilni 900 vēlētāju, no kuriem līdz dienas vidum, ieskaitot iepriekšējās balsošanas dienas, kopumā nobalsojuši bija vien 135.

Laukos čaklākie vēlētāji ir gados vecāki cilvēki, pēc TV3 apmeklēto vēlēšanu iecirkņu vadītāju teiktā, aktivitāte ir līdzīga kā iepriekšējās Eiroparlamenta vēlēšanās.