EP vēlēšanu ceļvedis: kur un kā balsot

Pievienot komentāru

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās visa Latvija ir viens vēlēšanu apgabals, no kura EP ir jāievēl astoņi deputāti. Vēlēšanu diena jau ir sākusies, un tiesības vēlēt ir visiem pilsoņiem, kas sasnieguši 18 gadu vecumu.

Vēlētājiem jāņem vērā, ka vēlēšanu iecirkņi šodien būs atvērti līdz pat plkst. 20.00.

Katrs vēlētājs vēlēšanām ir reģistrēts noteiktā vēlēšanu iecirknī, atbilstoši reģistrētajai dzīvesvietai, un tikai tajā iecirknī tad arī drīkstēs balsot. Tā kā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) izsūtītos paziņojumus par balsošanas iecirkņiem šoreiz daudzi nav saņēmuši, tad noskaidrot, kurā vēlēšanu iecirknī jābalso, iespējams PMLP vai CVK mājas lapās – pmlp.gov.lv vai cvk.lv. Var arī zvanīt uz CVK uzziņu tālruni – 67049999.

Vēl der atcerēties – kā balsošanas dokuments EP vēlēšanās derēs gan pase, gan arī personas apliecība jeb identifikācijas karte. Tā kā vēlēšanās lieto vēlētāju sarakstus, tad zīmogs pasē par dalību vēlēšanās netiks likts.

Ir vēl dažas nianses, kas jāņem vērā tiem, kuri, aizpildot vēlēšanu zīmes, vēlas īpaši atbalstīt kādu kandidātu vai – tieši pretēji – nevēlas kāda iekļūšanu EP.

Ar “plusiņu” var atzīmēt īpaši tīkamus kandidātus, bet, ja vēlaties, lai no izvēlētā saraksta kāds politiķis nestrādātu EP, to jāpauž, izsvītrojot viņa vārdu un uzvārdu.

Kā norāda CVK – citas atzīmes, piemēram, “mīnuss” kandidātam, kuru neatbalsta, netiks ņemtas vērā. Vēlēšanu zīmē drīkst neizdarīt arī nekādas atzīmes – tas liecinās, ka vēlētājs balso par konkrētu sarakstu un piekrīt partiju apvienības vai partijas iesniegtajam kandidātu izkārtojumam.