EP vēlēšanās startējošās Latvijas partijas sola cīnīties par Eiropas finansējumu

2 komentāri

Turpinās sarakstu iesniegšana Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām – pirmdien savus kandidātus pieteikušas trīs politikā ietekmīgas partijas. Ikviena no tām sola gādāt par valsts drošību un cīnīties, lai Latviju neapdalītu ar Eiropas finansējumu. 

Savus kandidātu sarakstus paguvušas iesniegt astoņas partijas. Pirmās pasteidzās “Attīstībai/Par!”, “Progresīvie”, “Saskaņa”, Rīcības un Centra partija.

Pirmdien gājienu uz Centrālo vēlēšanu komisiju (CVK) veica arī “Jaunā Vienotība”, kas saviem vēlētājiem sola drošu Latviju vienotā Eiropā. Partijas pirmais trijnieks ir Valdis Dombrovskis, Sandra Kalniete un Arvils Ašaradens.

“Mēs iestājamies par ES drošības politikas stiprināšanu, ciešu sadarbību ar NATO. Par to, ka ES cieši sadarbojas arī ārpolitikā – ja tās runā vienā balsī, to var dzirdēt daudz labāk, nekā ja katra valsts runā atsevišķi,” pauda Dombrovskis.

Nākamā sarakstu iesniedza Nacionālā apvienība. Tā iestājas par nacionālu valstu Eiropu, kurai ir spēcīgas ārējās robežas. Saraksta priekšgalā – Roberts Zīle, Dace Melbārde, Ansis Pūpols.

“Diskriminācija, sākot ar lauksaimniecības maksājumiem un beidzot ar smago automašīnu tirgus atvēršanu Rietumeiropa. Un, protams, cīņa par septiņgadu budžetu atbilstošiem līdzekļiem,” sacīja Zīle.

Ar lozungu “Tavi cilvēki Latvijā un Eiropā” startē Zaļo Zemnieku savienība (ZZS) ar Danu Reiznieci-Ozolu, Raimondu Bergmani un Ringoldu Arnīti kā “lokomotīvēm”. Šis poliskais spēks sola iestāties par Latvijas reģionu attīstību.

“Tiešs demogrāfijas un reemigrācijas atbalsts no ES budžeta. Zaļas politikas īstenošana. Un vispārēja Eiropas aizsardzība,” partijas nostāju skaidroja Reizniece-Ozola.

Sarakstu iesniegt bija paredzēts arī Latvijas Reģionu apvienībai, taču viens no tās kandidātiem vēl nebija paguvis parakstīt sarakstu, tāpēc došanās uz CVK atlikta uz otrdienu. Partija, kam pirmais trijnieks ir Edvards Smiltēns, Mārtiņš Barkovskis jeb Otto Ozols un Inga Bite, kā savu galveno uzdevumu izvirzījusi cīnīties par Eiropas Savienības vērtību pieejamību visu dalībvalstu un reģionu iedzīvotājiem.

“Spēcīga Eiropa Latvijas cilvēkiem. Nav tāds dalījums – Latvija un tā Eiropa. Eiropa ir Latvija, mēs esam tās daļa, Eiropa būs tāda, kādu mēs paši izveidosim,” norādīja Smiltēns.

Visas partijas sola cīnīties par lielāku finansējumu Latvijai savienības daudzgadu budžetā un kohēzijas un lauksaimniecības politikā.

Šajās vēlēšanās drīkst kandidēt arī citu ES dalībvalstu pilsoņi, kuri Latvijā uzturas. Šāds kandidāts ir kāds Vācijas pilsonis, kurš dzīvo Jaunjelgavā, un kandidē no Centra partijas.

Sarakstus vēl plāno iesniegt astoņas partijas – tas jāpagūst līdz 21. martam.

2 komentāri