EP vēlēšanas: šodien varēs balsot ilgāk, taču tikai savā iecirknī

Pievienot komentāru
EP vēlēšanas: šodien varēs balsot ilgāk, taču tikai savā iecirknī
ZANE BITERE, LETA

Šodien varēs balsot tikai tajā Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirknī, kurā vēlētājs ir reģistrēts. Šādu lēmumu Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) pieņēmusi pēc konstatētajiem traucējumiem tiešsaistes datu apmaiņas sistēmā.

Lai gan sākotnēji tika plānots, ka iepriekšējā balsošanā vēlētāji varēs balsot jebkurā iecirknī visā Latvijā, tomēr tehniski traucējumi vakar vairākiem simtiem balsstiesīgo liedza nobalsot.

Tikmēr Saeima ceturtdien steigā nolēma šodien pagarināt iepriekšējās balsošanas laiku iecirkņos līdz plkst. 20.00 vakarā un balsot varēs tikai savā iepriekš paziņotajā iecirknī.

Par spīti sarežģījumiem, divās iepriekšējās balsošanas dienās vēlētāju aktivitāte bijusi nedaudz augstāka nekā pirms pieciem gadiem. Kopumā uz ievēlēšanu no Latvijas pretendē 16 saraksti un 246 deputātu kandidāti, taču vietas Eiropas Parlamentā būs vien astoņas.

Jau rīt – vēlēšanu dienas rītā – skatieties “900 sekunžu” speciālizlaidumu no plkst. 9.00 līdz 10.00. Tajā svarīgākie svarīgākie komentāri un jaunākās ziņas, tai skaitā arī par vēlētāju aktivitāti.

Kuri deputāti iekļūs Eiropas Parlamentā, būs zināms tikai naktī uz pirmdienu. “900 sekundes” jau plkst. 6.00 būs apkopota visa jaunākā informācija, kā arī politiķu un politologu komentāri.