EP vēlēšanas: daudzi iedzīvotāji nav saņēmuši paziņojumus par iecirkni, kurā būs jābalso

10 komentāri

Iedzīvotāji sūdzas par to, ka nav saņēmuši vēlēšanu paziņojumus par iecirkni, kurā būs jābalso. Šajās Eiroparlamenta velēšanās šai problēmai esot masveida raksturs.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde jau ir saņēmusi 120 oficiālas sūdzības pārsvarā no reģioniem. Sašutušie iedzīvotāji arī zvanot uz Centrālo vēlēšanu komisiju, informējot par to, ka bez paziņojumiem ir palikušas pat vairākas daudz-dzīvokļu mājas. Lai arī paziņojums nav balsošanas dokuments, tā nesaņemšana var nopietni ietekmēt vēlēšanu gaitu.

“Tādas masveida problēmas kā šogad – tā līdz šim nav bijis. Mums ir bažas, ka tas varētu negatīvi ietekmēt vēlētāju aktivitāti, jo nesaņemot paziņojumu cilvēkam tiek mazāk uzmanības pievērsts tam, ka būs vēlēšanas, pirmkārt. Un otrkārt, cilvēks nav šādā veidā informēts par to, kurš ir viņa vēlēšanu iecirknis,” norāda Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs Ritvars Eglājs (VL-TB/LNNK).

Šogad nomainījās pakalpojuma veicējs. Tā tagad ir firma ”RELLER”, kas paziņojumu ne-piegādāšanu skaidro ar objektīviem iemesliem. Esot apgrūtināta piekļuve pastkastītēm, jo neesot iespējas saņemt kāpņu telpu durvju kodus, iekļūt apsargājamās teritorijās, tajā skaitā arī sargsuņu dēļ.