EP vēlēšanas: daudzi iedzīvotāji nav saņēmuši paziņojumus par iecirkni, kurā būs jābalso

10 komentāri

Iedzīvotāji sūdzas par to, ka nav saņēmuši vēlēšanu paziņojumus par iecirkni, kurā būs jābalso. Šajās Eiroparlamenta velēšanās šai problēmai esot masveida raksturs.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde jau ir saņēmusi 120 oficiālas sūdzības pārsvarā no reģioniem. Sašutušie iedzīvotāji arī zvanot uz Centrālo vēlēšanu komisiju, informējot par to, ka bez paziņojumiem ir palikušas pat vairākas daudz-dzīvokļu mājas. Lai arī paziņojums nav balsošanas dokuments, tā nesaņemšana var nopietni ietekmēt vēlēšanu gaitu.

“Tādas masveida problēmas kā šogad – tā līdz šim nav bijis. Mums ir bažas, ka tas varētu negatīvi ietekmēt vēlētāju aktivitāti, jo nesaņemot paziņojumu cilvēkam tiek mazāk uzmanības pievērsts tam, ka būs vēlēšanas, pirmkārt. Un otrkārt, cilvēks nav šādā veidā informēts par to, kurš ir viņa vēlēšanu iecirknis,” norāda Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs Ritvars Eglājs (VL-TB/LNNK).

Šogad nomainījās pakalpojuma veicējs. Tā tagad ir firma ”RELLER”, kas paziņojumu ne-piegādāšanu skaidro ar objektīviem iemesliem. Esot apgrūtināta piekļuve pastkastītēm, jo neesot iespējas saņemt kāpņu telpu durvju kodus, iekļūt apsargājamās teritorijās, tajā skaitā arī sargsuņu dēļ.

TOP komentāri

  • Alz
  • Kārlis Kokins
  • Askolds Škenders
    +2 +2 0

    Askolds Škenders

    Tā tiešām ir taisniba!Mājā kurā es dzīvoju ir ap 400 dzīvokļu un neviens nav saņēmis paziņojumu!Sliktākais tas,ka iecirknis kuršs kādreiz bija policijas sporta kompleksā ir likvidēts un uz dullo neaiziesi nekur,jo katram tak ir savs iecirknis.Domāju ka retais interesēsies kur ir viņa iecirknis,es to izdarīju,bet cik tādu vēl bus.Un zinu ka arī citi mani paziņas-draugi nav saņemuši,tā kā droši jau tā sliktajiem vēlēšanu reitingiem varēs ierindot arī šīs vēlēšanas!Patiesībā man par šo situāciju ir dusmas😠!Ja nevarat piegādāt paziņojumus,tad kāpēc ir jānosaka konkrets iecirknis!Ļaujiet tak vēlēt jebkurā iecirknī😠

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl