EP pieņem lēmumu, kas Latvijai var uzlikt pienākumu uzņemt krietni lielāku bēgļu skaitu

Komentāri

Eiropas Parlaments (EP) bēgļu jautājumā pieņēmis lēmumu, kas Latvijai var nozīmēt pienākumu nākotnē uzņemt krietni lielāku patvēruma meklētāju skaitu.

Deputāti rosina atteikties no līdzšinējā principa, ka ieceļotāji patvērumu pieprasa tajā Eiropas Savienības (ES) valstī, kur tie iebrauc vispirms.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tā vietā tiek rosināts izveidot citu migrantu sadales mehānismu ar obligātajām uzņemšanas kvotām katrai dalībvalstij. Pret šo rezolūciju balsoja vairums Latvijas eiroparlamentāriešu, bet bija arī tādi, kas to atbalstīja.

Centralizēta patvēruma meklētāju pieteikumu un uzņemšanas sistēma ļautu ES efektīvāk tikt galā ar bēgļu plūsmu, kas dienu no dienas ierodas šajā kontinentā. Tā sauktā Dublinas regula tikusi kritizēta kā veca un netaisnīga attiecībā pret tam valstīm, kurās ieradies liels skaits nelegālo imigrantu, pirmkārt jau – Itāliju un Grieķiju.

Latvijas deputātu vairākums gan šeit – EP – centralizētas patvēruma sistēmas izveidi neatbalsta.

Dublinas regula nosaka, ka patvēruma pieprasījumi jāizskata tajā valstī, ko imigranti šķērsojuši kā pirmo.

Foto

Bet, ja tie devušies tālāk bloka teritorijā, viņi nosūtāmi atpakaļ. Galvenā šīs rezolūcijas ziņotāja Roberta Mestola TV3 Ziņām norāda, ka EP ar vakar pieņemto rezolūciju veco sistēmu vēlas reformēt, lai atslogotu tās robežvalstis, kas bēgļu ceļā uz Eiropu allaž ir pirmās.

Rezolūciju parlaments pieņēma ar 459 balsīm, 206 bija pret. Tai skaitā vairums deputāti no Latvijas, izņemot Andreju Mamikinu un Tatjanu Ždanoku, kuri atbalstīja centralizētu patvēruma sistēmu. Sandra Kalniete uzskata, ka, pat nezīmējot baisus nākotnes scenārijus, Latvijai pašai jāsaglabā tiesības lemt par migrāciju.

Savukārt Robertu Zīli satrauc, ka tiek likts pamats pastāvīgā, piespiedu kvotu sistēmas ieviešanā. Kas arī nozīmētu, ka patvēruma meklētājam pēc nosūtīšanas uz konkrētu dalībvalsti tur arī būs jāpaliek, un šis cilvēks nedrīkstēs meklēt labāku dzīvi citur.

Zīle uzskata, ka ar centralizētas sistēmas radīšanu, cerot izlīdzināt bēgļu sadali, Eiropa pati sev iešaus kājā.

EP rezolūcija nav juridiski saistoša dalībvalstīm. Tomēr tā ir devusi Eiropas Komisijai (EK) sabiedrības, tātad eiropiešu mandātu, tālāk jau pieņemt politiskus lēmums.

Tikmēr deputāti no Latvijas akcentē, ka valdībai būs jāatrod partneri jeb vēl vismaz četras citas dalībvalstis, lai šādus nevēlamus priekšlikumus nobloķētu. Zināms, ka pret centralizētu patvēruma meklētāju sistēmu iebilst arī Višegradas valstis un Rumānija.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl