1 komentārs

Vai Latvijas prezidentūra Eiropas Savienībā būs sekmīga? Asās debatēs vairāku stundu garumā, kurās netrūka ne uzslavu, ne kritikas,  par to šodien Strasbūrā diskutēja Eiropas Parlamenta deputāti. 

Saskaņā ar tradīciju, sākoties prezidentūrai, eiroparlamentārieši debatē par tās prioritātēm. Sēdi, pustukšā zālē, atklāja premjerministre Laimdota Straujuma. Viņa sacīja, ka Latvijas plānotos darbus vislabāk raksturo prezidentūras logo attēlotais dzirnakmens.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Deputāti izteica savus priekšlikumus, kam šajā pusgadā būtu jāveltī galvenā uzmanība, liekot lietā arī uzskates līdzekļus.

Viedoklis par Latvijas izvirzīto darba plānu tika pausts emocionālās debatēs, jo tas tiek vērtēts ļoti pretrunīgi.

”Prezidentūra ir sākusies labi. Uzskatu, ka ir izvēlētas pareizās prioritātes. Centrā ir jābūt iedzīvotājiem un jūs to arī darāt. Tas ir pats svarīgākais akcents. Eiropu tagad vada Latvija un uzskatu, ka Eiropa ir labās rokās,” norādīja EP deputāts Manfrēds Vēbers.

Savukārt EP deputāts Mats Karti norādīja, ka ir vīlies, ka Latvijas prezidentūras darba programma nepiedāvā nekādu alternatīvu taupības politikai, ko visas Eiropas institūcijas ir piekopušas pārāk ilgi.

Tikpat atšķirīgs ir eiroparlamentāriešu vērtējums, vai Latvija var būt paraugs pārējai Eiropas Savienībai.

”Jūs joprojām esat ceturtā nabadzīgākā valsts Eiropas Savienībā. Jūs esat zaudējuši 20 % no saviem iedzīvotājiem, kopš 1992. gada. Baltijas valstīs tagad ir visstraujākā depopulācija visā pasaulē. Vispirms tieciet galā ar problēmām savās mājās, pirms ķeraties klāt nogurušās un novecojušās Eiropas Savienības problēmām,” tik asu kritiku Latvijai veltīja EP deputāts Pols Natels.

Šīsdienas sēde arī atklāja, cik diametrāli pretējs ir deputātu viedoklis par to, kā prezidentūras laikā jāveido attiecības ar Krieviju.

Debates gandrīz trīs stundu garumā, Straujuma noslēdza atspēkojot Latvijai veltīto kritiku un pateicoties par eiroparlamentāriešu viedokļu apmaiņu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl