EP deputāte aicina skaidrot Valsts prezidenta homofobiskos izteikumus

1 komentārs
EP deputāte aicina skaidrot Valsts prezidenta homofobiskos izteikumus
FOTO: LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte no Nīderlandes Sofija Intvelda iesniegusi jautājumu Eiropas Savienības (ES) Padomei, prasot skaidrot Valsts prezidenta Andra Bērziņa “homofobiskos izteikumus” intervijā laikrakstam Neatkarīgā rīta avīze.

Bērziņš intervijā laikrakstam decembra vidū norādīja, ka cilvēku seksuālā orientācija nav publiski jāreklamē.

“Es agrāk nenovērtēju visas šīs sistēmas spēku un ietekmi,” sacījis politiķis, tomēr aicinot nevērsties pret seksuālajām minoritātēm, jo, “izrādot nepatiku, mēs viņus tikai atbalstīsim. Viņi teiks: redz, kā mums uzbrūk, nāciet mūs aizstāvēt”.

“Katrs cilvēks pats izvēlas savu dzīves ceļu, un katram arī jāatbild par savu izvēli. Bet šī izvēle nav jāuzspiež pārējiem, un katrā gadījumā tā nav publiski jāreklamē. Šāds ceļš ved uz nekurieni,” teicis Bērziņš.

Intvelda sociālā tīkla Twitter publiskotajā vēstulē, kura datēta ar 5.janvāri, vaicājusi, vai prezidents atsauks savus izteikumus un publiski apliecinās, ka visiem Eiropas iedzīvotājiem ir vienādas tiesības. Tāpat deputāte jautājusi, vai Latvija kā prezidējošā valsts ES Padomē virzīs pretdiskriminācijas direktīvas izskatīšanu.

EP deputāte pauda viedokli, ka Latvijas valdībai vajadzētu distancēties no prezidenta izteikumiem un nākt klajā ar paziņojumu, ka Latvijā tiek ievērotas minoritāšu tiesības.

“Es nezinu, vai tāds bija prezidenta mērķis, taču šādi izteikumi tikai palielinās interesi par Rīgā gaidāmo Eiropraidu. Pasākumi, kuros piedalās tūkstošiem cilvēku, ir ne tikai apsveicami, bet tie arī uzlabo valsts ekonomiku,” sacīja Intvelda.

Prezidenta preses padomniece Līga Krapāne, vaicāta, vai Bērziņš atsauks sevis teikto, norādīja, ka “prezidenta viedoklis intervijā ir noformulēts precīzi un korekti”. “Prezidents savu viedokli nav mainījis,” rezumēja Krapāne.

Intvelda jau iepriekš nosodījusi Romas katoļu garīdzniekus Latvijā par likumu un cilvēktiesību neievērošanu.

Kā ziņots, šā gada rudenī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) publiski paziņoja par savu netradicionālo seksuālo orientāciju, tādējādi rosinot sabiedrībā diskusijas gan par homoseksuālismu, gan partnerattiecību tiesisko regulējumu.

1 komentārs