1 komentārs
EP deputāte aicina skaidrot Valsts prezidenta homofobiskos izteikumus
FOTO: LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte no Nīderlandes Sofija Intvelda iesniegusi jautājumu Eiropas Savienības (ES) Padomei, prasot skaidrot Valsts prezidenta Andra Bērziņa “homofobiskos izteikumus” intervijā laikrakstam Neatkarīgā rīta avīze.

Bērziņš intervijā laikrakstam decembra vidū norādīja, ka cilvēku seksuālā orientācija nav publiski jāreklamē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Es agrāk nenovērtēju visas šīs sistēmas spēku un ietekmi,” sacījis politiķis, tomēr aicinot nevērsties pret seksuālajām minoritātēm, jo, “izrādot nepatiku, mēs viņus tikai atbalstīsim. Viņi teiks: redz, kā mums uzbrūk, nāciet mūs aizstāvēt”.

“Katrs cilvēks pats izvēlas savu dzīves ceļu, un katram arī jāatbild par savu izvēli. Bet šī izvēle nav jāuzspiež pārējiem, un katrā gadījumā tā nav publiski jāreklamē. Šāds ceļš ved uz nekurieni,” teicis Bērziņš.

Intvelda sociālā tīkla Twitter publiskotajā vēstulē, kura datēta ar 5.janvāri, vaicājusi, vai prezidents atsauks savus izteikumus un publiski apliecinās, ka visiem Eiropas iedzīvotājiem ir vienādas tiesības. Tāpat deputāte jautājusi, vai Latvija kā prezidējošā valsts ES Padomē virzīs pretdiskriminācijas direktīvas izskatīšanu.

EP deputāte pauda viedokli, ka Latvijas valdībai vajadzētu distancēties no prezidenta izteikumiem un nākt klajā ar paziņojumu, ka Latvijā tiek ievērotas minoritāšu tiesības.

“Es nezinu, vai tāds bija prezidenta mērķis, taču šādi izteikumi tikai palielinās interesi par Rīgā gaidāmo Eiropraidu. Pasākumi, kuros piedalās tūkstošiem cilvēku, ir ne tikai apsveicami, bet tie arī uzlabo valsts ekonomiku,” sacīja Intvelda.

Prezidenta preses padomniece Līga Krapāne, vaicāta, vai Bērziņš atsauks sevis teikto, norādīja, ka “prezidenta viedoklis intervijā ir noformulēts precīzi un korekti”. “Prezidents savu viedokli nav mainījis,” rezumēja Krapāne.

Intvelda jau iepriekš nosodījusi Romas katoļu garīdzniekus Latvijā par likumu un cilvēktiesību neievērošanu.

Kā ziņots, šā gada rudenī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) publiski paziņoja par savu netradicionālo seksuālo orientāciju, tādējādi rosinot sabiedrībā diskusijas gan par homoseksuālismu, gan partnerattiecību tiesisko regulējumu.

TOP komentāri

  • beka
    0 0 0

    beka

    man vienalga kā katrs un no kā uzbudinās sasniedzot orgasmu. tomēr es nevēlos ka tiek reklamētas un slavētas vērtības, kas ved tautu iznicībā un aizina uz izvirtību - piemēram geju praids ir sexa slavināšana, ģenitāliju izrādīšana un viss pārējais kam vieta tomēr būtu klubos nevis uz ielas. pie kam pavērojot šos gājienus uzvaru svin nevis morāles vērtības bet ķermeņa apmierināšanas iespējas. un ko man tagad darīt ar rimšēviču? skaidrs, ja būš iespēja es balsošu pret viņu, jo man neinteresēja ar ko kopā viņš sekso un mīlējas, tomēr tagad kad viņš par to mani informēja - nez kādēļ gan? es taču viņu neinformēju par manu patiku pret sadistiskiem mīlas priekiem? vai sevis apmierināšanas formām? - redzu ka viņš ir aizrāvies ar reklāmu, paša seksa reklāmu, kundziņam acīmredzot vairs nebūs laika nodarboties ar darbu, jo tagad tak jāreklamējas ka viņš ir ar ko savādāks... kaut gan es ar esmu savādāka, tik nez kāpēc neskrienu ar plakātiņu rokās visiem par to blamējot.....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl