Ēnu ekonomikas īpatsvars būvniecības nozarē sasniedz 40%

Komentāri

Trīs gados ēnu ekonomiku samazināt uz pusi! Ar šādu mērķi būvnieki un valdība otrdien, 31. maijā, parakstīja sadarbības memorandu, kas paredz virkni pasākumu nozares sakārtošanai.

Šobrīd ēnu ekonomikas īpatsvars būvniecības nozarē sasniedz 40%. Latvijas Būvuzņēmēju partnerība kā nozīmīgākos uzdevumus tuvākajos gados min tipveida līgumu izstrādi, ko obligāti būtu jāizmanto publiskajos iepirkumos, lai izvairītos no dīkstāves lielu projektu būvniecībā, kad projekta laikā atklājas dažādas problēmas un nesaskaņas pasūtītāja un būvnieka starpā. Tāpat tuvākajā laikā plānots izstrādāt algu klasifikatoru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane:

Tiks ieviests minimālais atalgojuma līmenis pa profesiju grupām, kas nozīmē, ka gan inženieriem, gan betonētājiem, gan elektriķiem utt. pēc atbilstošas kvalifikācijas tiks noteiktas minimālās algu likmes, kuras viņi varētu saņemt. Otrs – publiskajos iepirkumos paredz būtisku atteikšanos no zemākās cenas principa, un jautājums par to, kā ieviest saimnieciski izdevīgāko kritēriju visefektīvāk.

Tāpat kā prioritārie uzdevumi turpmākajiem diviem gadiem noteikti arī ID karšu sistēmas ieviešana būvniecības nozarē strādājošiem, ētikas standarta izstrāde, būvniecības dokumentu aprites digitalizācija un izglītības standartu pārskatīšana.

Video

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl