2 komentāri

Ēnu ekonomikas īpatsvars Latvijā pērn bija 20,3% iekšzemes kopprodukta, kas ir par procentpunktu mazāk nekā 2015. gadā. Tā liecina šodien publiskotais pētījums “Ēnu ekonomika Baltijas valstīs 2009-2016” .

Ēnu ekonomikas Latvijā būtiskākās komponentes ir neuzrādītie ienākumi, aplokšņu algas un neuzrādītie darbinieki. Salīdzinot situāciju Baltijas valstīs, secināts, ka Lietuvā ēnu ekonomika pērn veidoja 16,5% no IKP, kas ir kāpums par 1,5 procentpunktiem, bet Igaunijā 15,4% no IKP, kas ir minimāls kāpums par 0,5 procentpunktiem.

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule, uzstājoties šodien ēnu ekonomikai veltītajā konferencē, norādīja, ka Latvijā vidējais finanšu noziedznieks ir labi izglītots, situēts un ar sakariem Valsts ieņēmumu dienestā, kredītiestādēs un tiesībsargājošajās iestādēs. Savukārt, runājot par aplokšņu algu saņēmējiem, viņa norādīja, ka visbiežāk tie ir cilvēki vecumā no 45 līdz 55 gadiem.

Tipiskie aplokšņu algu saņēmēji neizprot nodokļu maksāšanas jēgu vai būtību, ir ar zemiem vai vidējiem ienākumiem, ar kredītsaistībām un apgādājamajiem. Iespējams, šīs personas nevēlas uzrādīt pilnus ienākumus, lai izvairītos no saistību pildīšanas.

TOP komentāri

 • Ne tajā valstī dzimušais
  0 0 0

  Ne tajā valstī dzimušais

  Nosauciet kaut vienu iemeslu KĀDĒĻ MAN BŪTU JĀMAKSĀ ŠĀDAI VALSTIJ NODOKĻI?
  Un negvelziet man niekus par bezmaksas skolu, policiju, medicīnu utt. Tas viss man sen neinteresē un tas kas interesē, tas ir par maksu.
 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Tātad VID, bankas un tiesībsargājošās ir galvenie noziedznieku atbalstītāji.VID savu problēmu atzīst, tā jau puse no labošanās.Ko pārējie?Bankas pamatā ārzemju,viņiem kaut ūdens plūdi, Rimšēvičs, kas saņem algu kā Vācijas lielākais banķieris,ar naudu aizlīmēts, lai neredz,Rasnačs, kas pie kārtējās sievas nespēj aizjurģoties bez kreisiem reisiem,arī nav ieinteresēts ieviest kārtību.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl