Komentāri

Rīt beidzot izšķirsies jautājums par Lielajiem kapiem – vietu, kur atdusas tādi mūsu latviskās nācijas pamatlicēji kā Krišjānis Barons, Andrejs Pumpurs, Fricis Brīvzemnieks un daudzi citi. Vai atstāt kapus Rīgas domei, kas šobrīd ļauj tiem iet postā, vai tomēr izdarīt izņēmumu un pārņemt tos valsts pārziņā? Viss liecina, ka izvēle tomēr kritīs par labu domei. Tikmēr entuziasti, negaidot valdības lēmumu, ņem rokās lāpstas un virves un savu brīvdienu velta tam, lai sakoptu piemiņas vietu.

Ir svētdienas pēcpusdiena. Dievkalpojums beidzies, un mācītājs iesvēta katru krustu un pieminekli, kuru, smagi pūšot, karavīru meklēšanas vienības “Leģenda” vīri citu pēc cita atkal paceļ vietā. Atrodamies Lielajos kapos, taču noplukušais skats nebūt neliecina par dižgariem, kas šeit atdusas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Gadiem ilgi kapi atradušies Luteriskās baznīcas īpašumā, taču likums ”Par pašvaldībām” paredz, ka jāuztur tie būtu Rīgas domei, tomēr skats uz piemiņas vietu paveras nožēlojams. Tas ir iemesls, kāpēc kapu draugi – tuvējās apkārtnes iedzīvotāji – jau vairākkārt lūguši valdību senos apbedījumus neatdot domei, bet izdarīt izņēmumu un paturēt tos valsts pārraudzībā.

Neoficiāli gan signāli ir, ka valdība noraidīs šo lūgumu, jo nevarot pārņemt visas funkcijas, ar ko Rīgas dome netiek galā. Tad jau jāsāk būtu ar Rīgas Satiksmi, mums atbild.

Gala lēmumu par to, vai pārņemt kapus valsts īpašumā, valdība pieņems rīt.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 1

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl