”Eņģeļi pār Latviju” šogad aktualizēs arī diabēta problēmu

0 Komentāru

Labdarības akcija ”Eņģeļi pār Latviju” šogad aktualizē arī diabēta problēmu. Zināms, ka vairāk nekā 11 000 cilvēku kolektīvā iesniegumā Saeimā aicina valsti rast iespēju kompensēt izdevumus par nepārtrauktās glikozes monitorēšanas sistēmas iegādi bērniem, kuriem ir pirmā tipa cukura diabēts. Valsts atbilde gan vēl jāgaida.

Latvijas Bērnu un jauniešu diabēta biedrības pārstāve Landa Jaunzema un Bērnu slimnīcas Diabēta māsa Ilze Veilande skaidro, kādus sarežģījumus rada diabēts, ja mazie pacienti laikus nesaņem nepieciešamo regulāro palīdzību.

Regulāra glikozes līmeņa kontrole ir obligāta cukura diabēta aprūpes sastāvdaļa, lai sasniegta iespējami labāka diabēta metabolo kompensāciju un maksimāli samazinātu vēlīno diabēta komplikāciju attīstības risku. Līdz šim glikozes līmeņa kontrolei pamatā tika lietota glikozes noteikšana kapilārajās asinīs ar glikometra un teststrēmeļu palīdzību. Bērni ar 1. tipa cukura diabētu atkarībā no vecuma un blakusapstākļiem (fiziskā aktivitāte, blakus saslimšanas, hipoglikēmiju biežums u.c.) veic 6-10 pirksta punkcijas dienā, taču glikozes līmeņa svārstības starp šīm pārbaudēm var būt ļoti izteiktas.

Pašreiz ir pieejamas mazāk invazīvas intermitējošās glikozes monitorēšanas sistēmas, kas ļauj neierobežoti bieži pārbaudīt glikozes līmeni starpaudu šķidrumā. Jaunākais modelis ar skaņas un vibrācijas signālu ziņo par glikozes līmeņa strauju kāpumu vai kritumu. Mērījumu precizitāte ir salīdzināta ar kapilāro asiņu mērījumu un atzīta par adekvātu.

No akcijas laikā iegūtajiem līdzekļiem, iespējams, izdosies iegādāties nepieciešamās iekārtas.

“Eņģeļi pār Latviju” mērķis ir iegūt 70 000 eiro, ko novirzītu palīdzībai ar diabētu sirgstošajiem bērniem. Šī summa palīdzētu vismaz 76 bērniem.

Jāpiebilst, ka labdarības akcija norisinās no 12. novembra līdz 12. janvārim. Taču 22. decembrī kanālā TV3 un LNT būs akcijas īpašais Ziemassvētku koncerts. Akcijas laikā saziedotie līdzekļi palīdzēs daudziem bērniem būt veseliem un laimīgiem.

0 Komentāru