Emocionāls glābēja stāsts: “Es personīgi solīju tēvam atrast Rūdolfu!” Skaties, kā notika vērienīgā meklēšana!

8 komentāri
Emocionāls glābēja stāsts: “Es personīgi solīju tēvam atrast Rūdolfu!” Skaties, kā notika vērienīgā meklēšana!

Puika būs ciets rieksts – tā par vakar Saulkrastos pazudušo un šodien veiksmīgi atrasto trīsgadnieku Rūdolfu saka zemessargs, kurš pamanīja bērnu meža brikšņos. Noraudājies, ērču sakosts, bet dzīvs, puika atrasts ļoti aizaugušā vietā. Rūdolfa meklēšanā iesaistījās simtiem brīvprātīgo, armijnieku un policistu.

Trīsgadnieks pazuda vakarā no dārza mājas vietējā kooperatīvā VEF-Biķernieki. Brīdī, kad bērna māte runāja ar kaimiņu. Uz izmisušo aicinājumu palīdzēt meklēšanā, atsaucās kā valsts dienesti, tā līdzcilvēki. Ātri vien dzīvojamajā ēkā tika ierīkota meklēšanas bāze. Te labvēļi sanesa ēdamo un ūdeni, lai glābēji var atspirdzināties. Banāni, šokolāde, kafija. Kāds pat bija izvārījis putru, lai meklētājiem ir spēks veikt darbus.

Foto: Jānis Zvērs

No rīta atmosfēra bija skumja – glābēju arvien mazāk, cilvēki devās mājās pēc garās nakts. Tomēr jau drīz ar sociālo tīklu un mediju starpniecību uz notikuma vietu no jauna plūda simtiem cilvēku. Drīz vien vairs nebija kur apgriezties, veidojās sastrēgumi. Pīķa stundā te bija ap 700 cilvēku. Gaisā dārdēja NBS helikoptera motors. Mazuli meklēja kā no zemes, tā gaisa. Ap desmitiem rītā te ieradās trīs smagās mašīnas, kuru kravas nodalījumā sēdēja karavīri.

Foto: Jānis Zvērs

 

Vairāki brīvprātīgie līdzi bija paņēmuši suņus, cerībā, ka četrkājainie draugi spēs saost mežā pazudušo bērnu. Šī labradora īpašnieks atzina, ka viņa mīlulis līdz šim nekad cilvēkus nav meklējis, bet kas zina – varbūt šoreiz suņa intuīcija spēs palīdzēt?

 

Foto: Jānis Zvērs

 

No rīta te varēja sastapt daudzus sagurušus skatienus. Pat visu nakti klaiņojot ar lukturīšiem pa mežu, brīvprātīgie nedomāja mest mieru un solīja meklēt, kamēr atradīs. Stāsta brīvprātīgā Dagnija:

– Cik ilgi jūs jau meklējat?
– No vakardienas divpadsmitiem naktī.
– Kāda ir tā apkārtne?
– Daudz brikšņu. Kur gājām, tur varēja pat ”ieņurkot”. Riktīgi traki!

 

Sanākušie tika sadalīti grupās ar līderi, un devās pārmeklēt konkrētu perimetru. Cilvēku rinda virzījās pa šosejas malu, pamatīgi pārsteidzot garāmbraucošos šoferus. Tomēr tas bija vienīgais veids, kā izretoties, lai efektīvi pārbaudītu norādīto perimetru.

Foto: Jānis Zvērs

 

Laimīgi tie, kas paņēma līdzi gumijas zābakus, jo grāvji dziļi, un biežņa gluži kā filmās par džungļiem. Glābēji izretojās ķēdē un kopīgi devās “ķemmēt” teritoriju. Viņi ik pa brīdim sasaucās, lai ietu vienotā solī. Daži sauca Rūdolfa vārdu, tomēr puisēnu tā arī nemanīja.

 

Foto: Jānis Zvērs

 

Prieka vēsts par bērna atrašanu glābējus un visu valsti pāršalca pēcpusdienā. Bērnu atrada Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vīri. Odu sakosts, nosalis, atrasts raudošs pie kāda koka – tāds izskatījās mazais Rūdolfs, par kuru satraucās visa Latvija. Satīts siltā pledā, apmulsušais mazulis tika iznests cauri mežam.

 

Rūdolfu sveica gan rindā sastājušies armijnieki, gan aizkustinātie brīvprātīgie, kas mazuļa atgriešanos sagaidīja ar prieka asarām acīs. Armands Lūsis, glābšanas komandas dalībnieks:

Mēs, 19. nodrošinājuma izlūkvads, apsolījām tēvam, ka atradīsim, pirms devāmies otrā piegājienā meklēt. Es personīgi devu solījumu. Tā bija nekuriene, kur, es šaubījos, ka ir jāmeklē. Mēs apspriedām, ka tik smagi asai zālei cauri izlīst mazs bērns nevar. Bet viņš bija to izdarījis. Būs ciets rieksts, kad izaugs!

Par cilvēku lielo atsaucību pateicību pauda mazuļa radinieki. Viņus patiesi aizkustinājusi cilvēku nesavtīgā palīdzība. Andris, Rūdolfa ģimenes radinieks:

Ģimenes vārdā gribējām pateikt paldies visiem par atsaucību. Lūk, ko nozīmē sociālie portāli!

Mazulis ar mammu pēc atrašanas nogādāts slimnīcā uz pārbaudēm, tomēr viņam briesmas nedraud. Tikmēr iespaidīgs meklētāju pūlis devās atpakaļ uz savām mašīnām ar gandarījuma sajūtu.

Foto: Jānis Zvērs

Latvieši, krievi, jauni veci – visus labsirdīgos cilvēkus vienoja vēlme palīdzēt. Kopīgiem spēkiem tas vainagojās ar smaidu, gandarījumu un laimīgām beigām!

Video