Elksniņš: “Saskaņai” vajadzīga kardināla reorganizācija

0 Komentāru
Elksniņš: “Saskaņai” vajadzīga kardināla reorganizācija
RŪTA KALMUKA, F64

Partijai “Saskaņa” nepieciešama kardināla reorganizācija, pirms nedēļas beigās gaidāmā politiskā spēka kongresa pauda partijas valdes loceklis, Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš.

Politiķis norādīja, ka “Saskaņai” ir visas iespējas mainīties, un viņš neplāno partiju pamest. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka Daugavpils mērs varētu kļūt par politiskā spēka vadītāja vietnieku.

“Pašreizējā valsts politiskā piedāvājuma ietvarā “Saskaņa” ir vienīgā politiskā partija, kas atbalsta sociāldemokrātiskās vērtības un nedala cilvēkus pēc nacionālās piederības. Ir pašsaprotami, ka par tās vājumu sapņo jebkurš skaidri domājošs nacionālists vai liberālis un, diemžēl, ieročus cīņai esam tiem sagādājuši paši,” partijā notiekošo komentēja Elksniņš.

Viņš norādīja, ka Rīgas domē notiekošie procesi partiju ir vājinājuši gan no ārienes, gan arī iekšienē.

“Pārvarēt šo slimību ir iespējams, tikai mainoties, citādi sagādāsim lielu prieku tiem nespējniekiem, kuri solījuši algas ārstiem un skolotājiem, bet rezultātā atņēma naudu bērnu pusdienām, novirzot partijām un ministru algām. Šī ir lieliska mācība mums visiem,” uzskata politiķis.

Viņa plānos joprojām esot veidot Daugavpilī jaunu sabiedrisku kustību, jaunu politiski aktīvu iedzīvotāju platformu pilsētas attīstībai un izaugsmei, taču tā netikšot pretnostatīta “Saskaņai.

“Tikmēr “Saskaņas” vadību būtu jāuzņemas cilvēkam ar pieredzi kardinālas reorganizācijas īstenošanai un reģionu lomas stiprināšanai partijā. Protams, tas ir iespējams, vienīgi atgriežoties pie “Saskaņas” vērtībām, kuras mani uzrunāja vēl 2011.gadā,” norādīja partijas pārstāvis.

Jau ziņots, ka “Saskaņas” kongresā paredzēts ievēlēt partijas valdi un tās priekšsēdētāju, domi un tās priekšsēdētāju, kā arī Revīzijas un Ētikas komisiju.

Valdes priekšsēdētājs varētu tikt vēlēts aizklāti, lai stiprinātu demokrātiju, aģentūrai LETA pastāstīja partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Partijas vadītāja amatam izvirzīti četri kandidāti – līdzšinējais partijas vadītājs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs, Urbanovičs, Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis un bijušais Saeimas deputāts Andrejs Morozovs.

Urbanovičs norādīja, ka gaidāmajā kongresā partijas valdes priekšsēdētājs varētu tikt ievēlēts slēgtās vēlēšanās. Šādas izmaiņas varētu notikt, lai stiprinātu demokrātiju politiskajā spēkā, paskaidroja politiķis.

0 Komentāru