Komentāri
Elektroniskās aproces Latvijā uzliktas pieciem pirms termiņa atbrīvotiem noziedzniekiem
FOTO: LETA

Kad ir iespēja izvēlēties – elektroniska aproce, kas skaļi pīkst, tiklīdz izej no dzīvokļa, vai arī divi gadi aiz restēm – retais izvēlēsies cietumu. Tāpēc kopš Latvijā šovasar ieviesa elektroniskās uzraudzības aproces, jau gandrīz simts cietumnieku pieteikušies šai iespējai.

Pagaidām tās gan uzliktas tikai pieciem cilvēkiem, tomēr ieviesēji sola, ka tas palīdzēs samazināt recidīvismu starp noziedzniekiem.

Elektroniskās aproces, ar kurām no jūlija tiek uzraudzīti pirms termiņa atbrīvotie noziedznieki, darbojas visnotaļ vienkārši. Aproce tiek uzlikta uz noziedznieka kājas, no kurienes raida signālu uz viņa dzīvoklī uzstādīto datu saņēmēju. Ja cilvēks iziet no telpām, kurās drīkst uzturēties, vai aproci noņem, ierīce uzreiz pārraida signālu uz probācijas dienesta centrāli.

Aproces kā alternatīva cietumsodam tiek piedāvātas tikai tādiem noziedzniekiem, kuri nav varmākas un rada mazu risku apkārtējiem. Pagaidām tādas piešķirtas tikai pieciem noziedzniekiem, bet par vēl 20 tiesa lems šomēnes.

Valstij tas ir izdevīgi, jo elektroniskā uzraudzība izmaksā divreiz mazāk nekā uzturēšanās cietumā. Turklāt pētījumi apliecina, ka cilvēki pēc elektroniskās uzraudzības iziešanas jaunus noziegumus pastrādā retāk, nekā tie, kuri vienkārši atsēdējuši laiku cietumā. Uz aproču nēsāšanu pieteikušies jau 80 ieslodzītie, un jauni iesniegumi tiek saņemti katru dienu.

Tieslietu ministrija pagaidām ir iepirkusi divus simtus elektroniskās uzraudzības aproču.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl