Eksprezidents Ulmanis: Šobrīd jaunievēlētie politiķi pārāk koncentrējas katrs uz sevi

1 komentārs
Eksprezidents Ulmanis: Šobrīd jaunievēlētie politiķi pārāk koncentrējas katrs uz sevi
IEVA LEINIŠA, LETA

“Nekad vēl iepriekšējās nominācijās nav izvirzījušās trīs personas, kuras kategoriski paziņo – es un neviens cits,” tā par jaunās valdības izveidi un premjera amata kandidātu loku intervijā “900 sekundēm” izteicās eksprezidents Guntis Ulmanis.

“Tas liek prezidentam [Raimondam Vējonim] būt ļoti, ļoti uzmanīgam. Jo skaļāk kāds sevi piesaka, jo vairāk ir jādomā, kas tur slēpjas zem šī skaļuma,” papildināja Ulmanis.

Bijušais Valsts prezidents atkārtoti apstiprināja LNT Ziņu raidījumā Top10 paustajam, ka, iespējams, jaunā Ministru prezidenta meklējumos varētu būt nepieciešams arī ceturtais kandidāts. Savukārt intervijā “900 sekundēm” eksprezidents jau atklāja, ka tikpat labi varētu tikt izskatīta pat piektā kandidatūra.

Ulmanis to skaidroja ar apstākli, ka iepriekšējo valdību veidošanas laikā vismaz vienam no premjerministra amata kandidātiem bija izteiktāks atbalsts. Savukārt šobrīd nevienam no trim iespējamajiem premjeriem Ulmanis neredz tādu atbalstu, turklāt – pat savas partijas ietvaros viņš neredzot pārliecinošu atbalstu.

Jāpiebilst, ka uz pirmo sēdi otrdien sanāks jaunais – 13. Saeimas – sasaukums. Raugoties uz to, kā līdz šim notikušas politiķu sarunas, Ulmanis saglabājot optimismu par Saeimas darbu.

Guntis Ulmanis
eksprezidents

Es esmu optimists, jo parlaments nenāk tāpēc, lai risinātu vieglus jautājumus, viņiem visi jautājumi galvenokārt ir problemātiski un galvenokārt tādi, ar kuriem mēs lielākā daļa neesam apmierināti. Un – ja mēs vēl pašā sākumā, tā sakot, viņus noraksim un teiksim – ai, jūs te neko nevarat un nemākat, un negribat -, tad tā būtu liela kļūda attiecībā pret mums pašiem, jo gala beigās mēs taču viņus vēlējām, un mēs vēlējām labākos no labākajiem no sava vidus. Mēs izvēlējāmies savu darba komandu. Es domāju, ka jātic un jāvēl viņiem veiksmes, lai izdodas.

Saruna ar Gunti Ulmani

1 komentārs