Eksprezidenti valstij gadā izmaksā ap pusmiljonu eiro

Četru bijušo Valsts prezidentu nodrošināšana ar dzīvokli, eksprezidenta pensiju, sekretāri, transportu un apsardzi, valstij 2018. gadā izmaksājusi vairāk nekā pusmiljonu eiro, liecina raidījuma LNT TOP 10 aplēses. Precīzu summu eksprezidentu nodrošināšanai gan nevar noteikt, ņemot vērā necaurspīdīgos izdevumus par eksprezidentu transportu un apsardzi, ko nodrošina Aizsardzības ministrijas pakļautībā esošā Militārā policija.

Atpakaļ uz rakstu

24 komentāri

 • Maruta

  Maruta

  Nav saprotams, kāpēc viņi pēc prezidentūras beigām ir jāuztur? Pirms amata katram bija sava dzīvesvieta. Darbošanās laikā arī katram bija gan alga, gan prēmijas, gan visādi citādi labumi, kurus tad katrs izmanto kā vēlas. Viss, amats beidzās, punkts, dzīvo tālāk no sava sapelnītā kā visi pārējie.
 • SiSiDra

  SiSiDra

  Tieši tādēļ par prezidentu (kamēr vien to bīdīs vadošās partijas kā savu marioneti) būtu jāliek veci kraķi, jo tautai labuma no viņiem itin nekāda- tik vien kā piesegs zagļiem un korumpantiem, kas vēlāk izmaksā (atkal tautai) lielu naudu. Tāds pajoliņš kā Vējonis baudīs labklājību līdz mūža galam, 4 gados "sastradājot" pensiju un apkaunojot Latviju visas pasaules priekšā ar savu absolūto neatbilstibu prezidenta amatam.
 • S

  S

  Var jau but, ka kaut kas ir pārspīlēti, nezinu, kāda ir prakse citās valstīs, bet prezidenti reprezentējuši mūsu valsti pasaulē, paldies viņiem par to.Ja kaut kas nav izdevies, kā butu gribējies, visvairāk vainojami tie, kas viņus ievēlēja, jo neviens nebija kāds jauniķis, visi bija sevi parādījuši un atzīti par tai brīdī labākajiem kandidātiem.Mans jautājums ir cits- cik mums izmaksā deputāti ar saviem padomniekiem, kas nereti ar saviem lēmumiem aiziet neceļos, kā ari viens otrs ministrs ar savām svītām, kuri īsti par nevienu savu kļūdu neatbild?
 • Ineta Mikiņa Kārkle
 • Rihards Paura

  Rihards Paura

  Vairai Vīķei Freibergai viss gods, bet tiem trim Antiņiem vajadzēja stāvēt taisni nevis noliekties oligarhu priekšā
  • Miervaldis Vīksna
  • Visvaldis Jānis Sīpols

   Visvaldis Jānis Sīpols

   Ulmanim blakus trūkst Savickis,viņi taču kā salaulāti!!!🤣
  • andis

   andis

   Arī VVF ir laiks aizgājis un tagad būtu jābūt ētiskai pret tautu. Nu Ulmanis varētu mazāk vizināties un izvēlēties vai pastaigāties lepnajā dzīvoklī, vai vizināties pa pasauli ar savu limuzīnu. Šeit varētu teikt paldies Bērziņam par veiktajām izmaiņām. Par daudz sadots pēc aiziešanas no Rīgas pils.
 • Bruno Dzalbs

  Bruno Dzalbs

  Kādreiz prezidenti dāvināja Valstij, tagad kapitālisms! Visu tikai sev! Domāju būtu pietiekami, ja pateiktos ar vienreizēju simbolisku samaksu, kā olimpiešiem par zelta medaļu!
 • Dina Ozola

  Dina Ozola

  Priekš Vairas Vīķes-Freibergas nav žēl, bet viņa bija VIENĪGĀ no visiem, kas to būtu pelnījusi. Pārējie liekēži barojas no siles vēl gadu desmitiem.. :(
 • Ivonna Sprūde
 • ruksis

  ruksis

  Kāda velna pēc izbijušajiem prezidentiem ir vēl valstij jāmaksā par sekretāru un par apsardzi? Ja nu vēl pirmo vai pirmos divus gadus pēc pensionēšanās, bet pat 10 un 20 gadus vēlāk? Tas ir galīgs absurds un neattaisnojama izšķērdība !!
 • Vladimirs Sergijenkovs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!