Ekspluatācijā nodod Mežaparka Lielās estrādes centrālo un saimniecības ēkas, kā arī noliktavas

0 Komentāru
Ekspluatācijā nodod Mežaparka Lielās estrādes centrālo un saimniecības ēkas, kā arī noliktavas
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Ekspluatācijā ir nodota Mežaparka Lielās estrādes centrālā ēka, saimniecības ēka un noliktavas, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Būvniecības B2 posma darbi tika sākti pagājuša gada oktobrī. To laikā ir izbūvēta sešu stāvu augsta estrādes centrālā ēka, kurai četri ir virszemes stāvi, kā arī divi pazemes stāvi ar kopējo platību 10 185 kvadrātmetri.

Estrādes jumta kupolā ir ieklāts membrānas jumta segums 5324 kvadrātmetru platībā. Membrānas materiāls ir austs no AS “Valmiera stikla šķiedra” ražotās šķiedras un par audumu saausts uzņēmuma “Valmiera Glass UK” rūpnīcā Anglijā. Jaunais estrādes jumta segums pasargās dziedātājus no saules, vēja un lietus, kā arī nodrošinās estrādē akustiku.

Uzbūvētas saimniecības ēkas un pārbūvēta arī katlu māja. Pabeigti teritorijas labiekārtošanas darbi. un izbūvētas inženierkomunikācijas. Darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma īstenoja uzņēmums AS “LNK Industries”.

Jaunizbūvētā estrādē jau ir iespēja uzstāties 12 874 koristiem, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā iepriekš, kā arī uzņemt dejotājus paplašinātajā dejošanas laukumā. Pēc pārbūves estrāde svētku dalībniekiem būs ērtāka, vieglāk pieejama un drošāka.

Mežaparka Lielās estrādes atjaunošana sākās 2016.gada 11.martā, kad Rīgas pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs parakstīja līgumu ar Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu birojiem par būvprojekta izstrādi.

LETA jau ziņoja, ka kopumā estrādes pārbūves izmaksas tiek lēstas aptuveni 80 miljonu eiro apmērā.

0 Komentāru