Ekspertu ieteikumi veselīgām, imunitāti stiprinošām maltītēm

Pievienot komentāru

Veselīgai pārtikai šajā laikā ir liela nozīme. Tāpēc Pasaules pārtikas programmas eksperti ir izplatījuši padomus, ko lietot uzturā, lai cilvēka ķermenis tiek sagatavots cīņai ar vīrusu.

“Tur ir selerijas kāti, burkāni, cukīni, puravs. Viss, kas veselīgi un vitamīniem bagāti.” Šefpavārs Artis Upners ir sagādājis nepieciešamos dārzeņus, lai pagatavotu imunitāti stiprinošu maltīti.

“Pirmā diena, izmēģinājuma diena, kā mums ies, to redzēsim.” Šajā reizē viss ir veselīgs, arī virtuve pirmo reizi visā restorāna “Hercogs” vēsturē ir izveidota ārā uz terases.

“Mums tiek ievēroti divu metru distance un vairāk šeit ir domāts līdzņemšanai, kur nav pulcēšanās, kur nav “tusiņš”.”

Namatēvs Andris Rūmītis norāda, ka šajos drošajos apstākļos taps veselīga maltīte. Tajā būs Latvijā audzēts Āfrikas sams un dažādi dārzeņi.

“Viss pagatavots bez taukiem, tur ir dārzeņi, tur ir zivtiņa, visas uzturvērtības. Manuprāt, tas ir ļoti veselīgi un galvenokārt garšīgi,” saka Andris Rīmītis.

Kamēr notiek dārzeņu griešana smalkos salmiņos, tikmēr sams ir ielikts apkūpināties. Sams dūmos tiek turēts burtiski dažas minūtes un tiek ņemts ārā. “Tas dod garšu, piedod vieglu kūpināto dūmu. Zivij nevajag smago dūmu,” teic šefpavārs Artis Upners.

Sagrieztie dārzeņi tiek likti uz cepampapīra, dārzeņiem virsū nonāk apkūpinātais Āfrikas sams. Un tas viss dodas uz desmit minūtēm cepeškrāsnī.

Pasaules pārtikas programmas eksperti ir sagatavojuši vairākus padomus. Dietologs Andis Brēmanis, iepazīstoties ar pasaules pārtikas programmas ieteikumiem, norāda, ka pamatā ir jāievēro pārtikas daudzveidība.

“Daudzveidība tādā ziņā, ka jābūt gan dārzeņiem, dažādiem dārzeņiem, dažādiem augļiem. Gan olbaltumvielu produktiem arī dažādiem augu izcelsmes, dzīvnieku valsts izcelsmes. Gan graudaugiem, vēlams pilngraudu veidā, lai būtu šķiedrvielas, kas mūsu zarnu traktā baktērijām garšo,” teic Andis Brēmanis. Dietologs piebilst, ka noteikti arī zivīm jābūt uzturā un arī omega3 taukskābēm.

Āfrikas sams ar dārzeņiem ir gatavs. Maltīte ir pagatavota bez liekiem taukiem, dārzeņi kraukšķīgi, zivs ir maiga un sulīga. Taču galvenais, – viss izdevies veselīgs.