Eksperts: Tās nav vēlēšanas no demokrātijas viedokļa. Skumji skatīties

4 komentāri
Eksperts: Tās nav vēlēšanas no demokrātijas viedokļa. Skumji skatīties
Foto: TASS / LETA

“Balsošanas procedūras nodrošināšanu nevarētu nosaukt par vēlēšanām,” tā intervijā “900 sekundēm” Krievijas prezidenta vēlēšanas komentēja Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors.

“Tas, ka ir iespējami šādi rezultāti, neko labu neliecina ne par Vladimiru Putinu, ne par Krievijas politisko sistēmu kopumā. Šādi rezultāti ir tikai autoritārās valstīs ar konsolidētu autoritārismu. Neredzu, ar ko te lepoties,” turpināja eksperts.

Kudoru arī esot pārņēmušas skumjas, apzinoties, cik cilvēki ir viegli ietekmējami. “Ja jūs kontrolējat lielākos valsts medijus un no rīta līdz vakaram runājat vienu un to pašu, diemžēl tas strādā, un metodes ir salīdzinoši vienkāršas, pat triviālas.”

Jautājot, vai Rīgā novērotā garā vēlētāju rinda pie Krievijas vēstniecības ir pārsteigums, Kudors atzina, ka tas ir Putina sabiedroto un viņam pakļauto cilvēku paveiktā darba rezultāts. “Tas nav tikai Latvijas un Rīgas fenomens. Par katru cenu Putinam bija svarīgi dabūt maksimāli lielu velētāju skaitu,” norāda Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors.

Neraugoties uz pārliecinošo uzvaru vēlēšanās, nākamie seši gadi nebūšot garlaicīgi, jo Putinam būšot jādomā, kas notiks pēc šiem sešiem gadiem, kad Putina vietā stāsies kāds cits, to uzsver eksperts.

Tikmēr krietni saspringtāks ir jautājums par Krievijas iespējamo veikto dubultaģentaSergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu Londonā. “Krievijas spļāvienu Anglijas kroņa virzienā briti nepiedos, un kopumā mēs redzēsim lielākus un asākus soļus no Rietumu puses, tajā skaitā – no Lielbritānijas,” paredz Kudors.

Viņš uzsktaa, ka ar diplomātu izraidīšanu no Anglijas nekas nebeigšoties, jo amatpersonas un specdienesti pēc Krievijas rīcības esot saņēmuši izaicinājumu. “Krievija gribēja parādīt, ka neviens nevar izbēgt no viņiem, tasir vēstījums,” turpina Kudors.

Saruna ar Andi Kudoru

4 komentāri