Komentāri
Eksperts: Ryanair vidējā visu biļešu cena būs augstāka nekā iepriekš
FOTO: LETA

Turpmāk zemo cenu lidsabiedrības Ryanair vidējā visu biļešu pārdošanas cena būs augstāka nekā iepriekš, ņemot vērā, ka no 1. aprīļa visas aviokompānijas izmaksas – gan virszemes apkalpošana lidostās, gan arī drošības nodevas nomaksa – tiek iekļautas biļetes cenā, norādīja aviācijas eksperts Tālis Linkaits.

Viņš skaidro, ka Ryanair noteikti nav tā aviokompānija, kas būtu gatava kādā tirgū ilgstoši strādāt ar zaudējumiem. “Līdz ar to, tiklīdz kāds no maršrutiem neatmaksāsies, tas var tikt slēgts,” secina Linkaits.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš gan arī akcentē, ka, ja iepriekš visi Ryanair pasažieri maksāja vienādu drošības nodevu klāt pie savas biļetes cenas, tad tagad aviokompānijai ir iespēja variēt biļešu cenas – dažas biļetes mārketinga nolūkos pārdodot pat lētāk par šo drošības maksu, kamēr “vidējā visu biļešu pārdošanas cena noteikti būs augstāka nekā iepriekš”.

Linkaits arī norāda, ka drošības maksas iekļaušana biļetes cenā uzlabo Ryanair pasažieru ērtības, samazina arī Rīgas lidostai administratīvo slogu. “Izbeidzot iepriekšējo līgumu, visām aviokompānijām reģionā beidzot ir nodrošināti vienlīdzīgi “spēles noteikumi” un noņemts pamats potenciālām tiesvedībām par negodīgu konkurenci,” akcentē eksperts.

Kā ziņots, starptautiskā lidosta Rīga un zemo cenu lidsabiedrība Ryanair vienojušās par jaunā virszemes pakalpojumu līguma nosacījumiem,  informēja lidostā. Līguma parakstīšana esot tikai tehniskas dabas jautājums. Līgums tiks slēgts uz trim gadiem, taču plašāka informācija par līguma nosacījumiem netiks sniegta, jo tā ir konfidenciāla.

Lidostā arī uzsver, ka līguma nosacījumi neatšķiras no tiem, kas slēgti ar citām zemo cenu lidsabiedrībām.

Drošības nodeva, kuru līdz 1. aprīlim Ryanair pasažieri maksāja atsevišķi, joprojām ir spēkā, vienīgi Ryanair pasažieriem no 1.aprīļa tā vairs nav jāmaksā uz vietas lidostā neatkarīgi no biļetes iegādes datuma.

Kā ziņots, iepriekšējais – desmit gadu – Ryanair līgums ar lidostu beidzās 31. martā. Lidsabiedrība bija iesniegusi lidostai vasaras sarakstu, kurā apliecina, ka nodrošinās 55 lidojumus nedēļā, taču līdz šim nebija noslēgts jauns līgums.

Lasi vēl