Komentāri

Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija nodibināta pirms mēneša, taču skaidra rīcības plāna tai joprojām nav. Daži deputāti vēlas vairāk pētīt policijas izmeklēšanu, kamēr citi norāda, ka vajadzētu skatīt arī morāli ētisko klimatu sabiedrībā. Šodien deputāti vienojās turpmāk nodrošināt komisijas sēžu translāciju tiešraidē, kā arī iztaujāja ģenerālprokuroru par traģēdijas izmeklēšanas gaitu. 

Cietušo pārstāvji gan deputātiem piekodināja nerīkot politisko šovu, bet risināt traģēdijas izgaismotās problēmas pēc būtības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šodien deputāti iztaujāja Ekonomikas ministrijas pārstāvi un ģenerālprokuroru. Ēriks Kalnmeiers gan norādīja, ka šajā izmeklēšanas stadijā neko daudz publiski atklāt nav tiesīgs. Tomēr jaunums ir tas, ka visas ekspertīzes būs pabeigtas līdz Ziemassvētkiem, pēc tam sākšoties nākošā izmeklēšanas fāze. Tas nozīmē, ka beidzot lietā varētu būt arī aizdomās turamie.

Komisija savu darbu iedalīs četros bloks, kuros plānots apzināt kļūdas un nepilnības sistēmā –  tie ir būvniecība, būvuzraudzība, valsts spēka reaģēt krīzes situācijās un sociālais atbalsts cietušajiem. Pagaidām plānots darbu pabeigt gada laikā, neprasot pagarinājumus. Deputāti gan piedāvāja arī vairāk runāt par traģēdijas izmeklēšanas gaitu un pat vērtēt traģēdijas izgaismoto morāli ētisko klimatu sabiedrībā.

Precīzs komisijas darba plāns pašlaik nav izstrādāts, vairāki deputāti pauda viedokli, ka tas beidzot būtu jāizdara.

Lasi vēl