Komentāri
Eksperti lēš, ka mēģinājums tikt pie jauniem vilcieniem būs neveiksmīgs
FOTO: LETA

Jauniem elektrovilcieniem Latvijā jāparādās jau pēc gada, tomēr iepirkums to iegādei joprojām nav izsludināts, nav arī skaidrs, par kādu naudu jaunos vilcienus pirkt. Satiksmes ministrija no Pasažieru vilciena vadības joprojām gaida finansējuma plānu. Eksperti tikmēr pauž bažas, ka arī šoreiz mēģinājums tikt pie jauniem vilcieniem būs neveiksmīgs.

Par to, ka nauda jaunajiem vilcieniem joprojām nav atrasta, šodien vēstīja laikraksts Diena, tostarp uzsverot, ka Pasažieru vilciena vadība, aizbildinoties ar laika trūkumu, par šo jautājumu runāt izvairās.

Arī TV3 Ziņām Pasažieru vilciena vadītāja Andra Lubāna komentāru iegūt neizdevās. Tikmēr to, ka skaidrības par jauno vilcienu finansējumu nav, apstiprina Satiksmes ministrs.

Laika iepirkuma izsludināšanai vairs nav daudz. Daudziem vecajiem vilcieniem šogad beigsies ekspluatācijas termiņš. Lai jaunie vilcieni uz sliedēm varētu nonākt jau nākamgad, iepirkuma izsludināšanas pēdējais termiņš ir maija beigas.

Pēc satiksmes ministra teiktā, darījuma finansēšanai būs jāiztiek ar pasažieru vilciena iekšējām rezervēm, nedz Eiropas nauda, nedz budžeta līdzekļi vilcienu iegādei nav paredzēti.

Uz Pasažieru vilciena iespējām atrast naudu gan skeptiski raugās eksperti, kas uzskata, ka uzņēmuma valdei dotais uzdevums ir nereāls. 

Vienlaikus Tālis Linkaits norāda, ka par spīti tam, ka veco vilcienu resursi iet uz beigām, tos vēl var izmantot, tas gan novedīs pie tā, ka Latvija būs viena no retajām valstīm, kurā pa sliedēm braukā muzeja eksponāti.

Atgādinām, ka Latvijā jaunu vilcienu iepirkšana izvērsusies par neveiksmju sēriju vairāku gadu garumā, pazaudējot gan Eiropas Savienības līdzfinansējumu, gan graujot valsts reputāciju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl