Eksperti: Latvijas autoceļu stāvoklis joprojām ir slikts

0 Komentāru

Ieilgušo valdības veidošanas sarunu dēļ jauno gadu plānots sākt ar pagaidu budžetu – Saeima veic grozījumus likumā, lai nekavētu algu un pensiju izmaksas. Piektdien politiķiem par savām vajadzībām atgādināja arī autoceļu uzturētāji.

Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (NA) un deputātiem tika iesniegts portfelis ar dokumentiem par valsts autoceļu stāvokli, aicinot pievērst īpašu uzmanību jaunā valsts budžeta projekta sadaļai par finansējumu valsts autoceļiem. Būvnieki atgādina, ka Latvijā joprojām sliktā un ļoti sliktā stāvoklī ir ceturtā daļa no valsts galvenajiem autoceļiem un vairāk nekā 40% valsts reģionālo un valsts vietējo autoceļu un kopš 2014. gada finansējums ceļu būvniecībai ir palicis gandrīz nemainīgs.

Andris Bērziņš
biedrības “Latvijas ceļu būvētājs” valdes priekšsēdētājs

Uz šo brīdi tas mīnus ir cik? Turpat 600 miljoni stāv, kas nav izdarīts. Protams, mēs saprotam, ka bija aizsardzības un veselības reforma, un izglītības reforma, bet neviena no šīm reformām nebūs veiksmīga, ja nebūs ceļu. Ko izdarīs bez ceļiem? Ar droniem taču nevadās cilvēkus!

Ceļu būvnieki aicina deputātus rēķināties arī ar to, ka 2020. un 2021. gadā nebūs pieejams Eiropas fondu finansējums, tāpēc jau tagad, izskatot nākamā gada valsts budžeta projektu, paredzēt aizvietojumu Eiropas naudai.

0 Komentāru