Komentāri
Eksperti: Kaimiņš būs jaunās partijas “lokomotīve”, bet – vai spēs sastrādāties?
Foto: F64

Odiozais Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš maijā dibinās partiju un aicina tajā iesaistīties interesentus. Partijai jau sagatavots manifests, kas ir gana vispārīgs. Politikas vērotāji atzīst, ka Kaimiņš ir noturējis konkrētu vēlētāju daļas uzticību, taču lielākās problēmas varētu būt ar komandas izveidi un sastrādāšanos savā starpā.

Pēc aiziešanas no Latvijas Reģionu apvienības, deputāts Artuss Kaimiņš bija iecerējis dibināt biedrību, ko popularitātes gadījumā pārveidotu par partiju. Tomēr tagad viņš sociālajos tīklos izplatījis video paziņojumu, akcentējot, ka neesot guvis atbalstu saviem plāniem un biedrības vietā uzreiz veidos partiju. Pagaidām informācija gan ir ļoti skopa.
Šorīt televīzijas kameras priekšā Kaimiņš runāt nevēlējās veselības iemeslu dēļ – esot saaukstējies – un aicināja sazināties pēc pāris dienām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mājaslapā kvp.lv atrodams partijas manifests. Tajā solīts cīnīties pret ierēdņu un politiķu patvaļu, izšķērdību, korupciju. Kaimiņš pauž cerību, ka Latvijā brīvi cilvēki spēj izveidot pašpārvaldi, kuras vara balstās tautā, kura spēj sniegt piepildījumu cilvēku tiesībām dzīvot un strādāt, lai vidē ar vienlīdzīgiem noteikumiem brīvi veidotu savu, ģimenes un valsts pārticību. Kaimiņš arī savā mājaslapā uzstāda ideālā politiķa īpašības:

politiķim un ierēdnim ir jābūt profesionālam, taupīgam un pazemīgam. Tādēļ mēs aicinām vērtēt politiķu un ierēdņu rīcību, publiskojot informāciju par politiķu un ierēdņu augstprātību, izšķērdību un profesionālisma trūkumu.

Politologs Ivars Ījabs akcentē, ka visinteresantākais jautājums ir par partijas finansēšanu, jeb kas ir vai būs šā projekta sponsori un dalībnieki.

Politologs Ivars Ījabs

Ir jautājums par to, vai tie ļaudis, kas izmanto viņu kā “frontmenu” jeb lokomotīvi varēs pārskatāmā nākotnē ar viņu strādāt, vai ar viņiem nenotiks kaut kas līdzīgs kā ar Bondara kungu, kurš arī bija šajā vēlēšanu ciklā ļoti priecīgs par iespēju ielikt Kaimiņu biedru sarakstā. Pēc tam, pēdējā laikā, tā sajūsma ir krietni mazinājusies.

Politikas apskatnieks Māris Zanders akcentē, ka konkrētai daļai elektorāta, kas Kaimiņu ievēlēja, viņš aizvien šķiet simpātisks, un partija vēlēšanās varētu startēt veiksmīgi. Tomēr paļaušanās uz šo elektorāta daļu var izrādīties ļoti riskanta:

Ir kaut kāds procents cilvēku, kuri ir neapmierināti ar savu iepriekšējo izvēli, pastāvošajām iespējām. Bet ir iespēja, ka viņi vispār neaiziet balsot!

Jāatgādina, ka, tieši pateicoties Kaimiņa jaudīgajai kampaņai sociālajos medijos un vizītēm pie ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem, Saeimā izdevās iekļūt gan viņam pašam, gan Latvijas Reģionu apvienībai. Tomēr Kaimiņš no partijas aizgāja, protestējot pret koalīcijas pārrunās pausto pārliecību, ka reģionāļi atbalstītu Solvitu Āboltiņu kā topošo premjeri.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl