Eksperti atzīst, ka prezidenta runas dotības manāmi uzlabojušās

0 Komentāru
Eksperti atzīst, ka prezidenta runas dotības manāmi uzlabojušās
FOTO: LETA

Varbūt mazliet drūma, bet pašreizējai situācijai atbilstoša. Tā eksperti vērtē Valsts prezidenta Andra Bērziņa 18. novembra uzrunu pie Brīvības pieminekļa. Prezidents teicis stingrus vārdus par Zolitūdes traģēdijas cēloņiem, taču bijis diplomātisks, runājot par Krievijas-Ukrainas konfliktu.

Varbūt mazāk svinīga, bet vairāk pārdomas rosinoša un ar klusuma brīdi vidū – tāda šogad bija Valsts prezidenta uzruna 18. novembrī. Tas arī saprotami, jo neatkarības svētki notika Zolitūdes traģēdijas pirmās gadadienas priekšvakarā.

”Es domāju, ka tas bija tas, ko arī sagaidīja. Viņš bija ļoti stingrs un ass savos izteikumos. Par atbildībām, par to pašu alkatību, un viss. Kas liek domāt, ka tā bija mazāk kā svētku runa, bet jau vairāk kā ievadruna šiem piemiņas pasākumiem,” tā prezidenta runu raksturo politologs Filips Rajevskis.

Tomēr eksperti ievērojuši arī to, ka mazāk stingrs Andris Bērziņš bija, runājot par starptautisko situāciju. Prezidents norādījis uz konfliktiem pasaulē un Eiropā, taču izvairījies no Krievijas un Ukrainas nosaukumu lietošanas.

“Krievija un Ukraina runā netika minētas, nu, es to izskaidrotu ar prezidenta tādu ļoti stingro atbalstu Vācijas kancleres Angelas Merkeles izvēlētajam kursam attiecībās ar Krieviju,” norāda politologs Ojārs Skudra.

Tieši aicinājums būt iekšēji vienotiem, akcentējot Latvijas tautas kopību un apelējot pie dzimtenes un brīvības mīlestības, bijis motīvs, kas caurvija Andra Bērziņa runu. Kopumā tā bijusi pietiekami veiksmīga.

Turklāt eksperti atzīst, ka lai gan prezidenta runas dotības joprojām nav ideālas, tās tomēr manāmi uzlabojušās.

0 Komentāru