Eksperti apseko saplaisājušo namu Ģertrūdes ielā

2 komentāri

Šodien eksperti apseko saplaisājušās Ģertrūdes ielas dzīvojamās mājas tuvumā esošo būvlaukumu, lai skaidrotu, vai plaisu rašanos varētu būt izraisījusi pāļu dzīšana. Pie ēkas pulcējas mājas iedzīvotāji. Kāda dzīvokļa īpašnieki stāsta, ka mājās palikuši kaķi, kurus vēlētos paņemt.

Pirmdien vakarā Rīgas pilsētas būvvalde apturējusi saplaisājušās Ģertrūdes ielas 63 dzīvojamās mājas ekspluatāciju. Eksperti konstatējuši, ka pašlaik cilvēkiem ēkā uzturēties nav ieteicams.

Blakus būvlaukumam, kas atrodas līdzās saplaisājušajai mājai Ģertrūdes ielā 63, uzstādītajā informatīvajā plāksnē norādīts, ka Ģertrūdes ielā 65 notiek dzīvojamās ēkas būvniecības darbi. Darbu pasūtītājs ir uzņēmums “Sky union”, savukārt būvprojekta autors ir SIA “VVV Architecture”, kas veic arī autoruzraudzību. Kā galvenais būvuzņēmējs norādīts uzņēmums “ADS group”, bet būvuzraudzību veic SIA “Alians būve”.

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (AP) mikroblogošanās vietnē “Twitter” informēja, ka Rīgas pašvaldības policija piedāvā izmitināšanas iespējas evakuētajiem iedzīvotājiem. Šo palīdzību jau saņēmušas septiņas personas.

“Ēka ir valsts īpašums. Pašvaldības dienesti skaidro un risina situāciju,” norāda Staķis.

2 komentāri